• Dzień Babci i Dziadka

• 17 lutego naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście, Babcie i Dziadkowie naszych najmłodszych uczniów. Podczas uroczystości pt." Babciu, dziadku mam talent" dzieci pochwaliły się swoimi uzdolnieniami recytatorskimi, wokalnymi, tanecznymi, a także umiejętnością gry na instrumentach. Dziadkowie byli zachwyceni i wzruszeni, a ich wnuczki i wnuczęta szczęśliwi, że mogą wystąpić przed taką wspaniałą i kochaną publicznością!

•  Bal karnawałowy
          • Bal karnawałowy

• Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 15 lutego 2023 roku. Na  szkolnej sali  pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, robotników, strażaków a nawet grube ryby …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. W czasie balu zostali wybrani król i królowa balu. Królem został Joachim Adamczyk, królową Lena Zaręba. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

• Anaruk, kolega z Grenlandii

• Czytelnicy klasy IIIb wzięły udział w konkursie czytelniczym na podstawie lektury pt.„Anaruk chłopiec z Grenlandii” Czesława Centkiewicza. Czytelnicy pracowali w grupach – osadach. Pierwsze zadanie polegało na rozwiązaniu testu ze znajomości przeczytanej lektury, a następnie wszystkie osady skupiły się na wykonaniu zadań. Trzeba było złowić ryby, żeby mieć z czego przygotować posiłek, oraz należało zbudować osadę tj. igloo, Eskimosa, zwierzęta i łódkę-kajak. Makieta osady jest na wystawie w bibliotece, zapraszam do obejrzenia. Wszystkim czytelnikom klasy IIIb dziękuję za wspólną zabawę.

• Podziękowanie

• Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz uczniom, którzy włączyli się w zbiórkę makulatury.

Pieniądze ze sprzedaży makulatury przeznaczone zostały na leczenie Kacpra Chodury.

• Szkoła Roku

• Kolejne ogromne zaskoczenie - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Miedźnej zajęła I miejsce w powiecie pszczyńskim w kategorii Szkoła Roku.

Wraz z dyplomem otrzymaliśmy Voucher o wartości 3000 zł na kampanię reklamową.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy i przyczynili się do otrzymania tego szczególnego wyróżnienia.