• Dzień św. Patryka

• Wyniki konkursu!
            Pod koniec marca, na lekcjach języka angielskiego, Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w celebrowaniu Dnia Świętego Patryka. Z tej okazji klasy młodsze musiały zmierzyć się z koszem pełnym zagadek przygotowanych przez Leprechauna- przebiegłego Skrzata, by w efekcie odnaleźć jego skarb ukryty na końcu tęczy. Klasy starsze miały zaś okazję  przybliżyć sobie irlandzkie zwyczaje,   tradycje, a także samą postać Św. Patryka- patrona Irlandii. Kulturowe rozważania tych dni zostały zwieńczone konkursem na wykonanie najciekawszego nakrycia głowy irlandzkiego Skrzata Leprechauna, co z kolei zaowocowało ogromną kreatywnością naszych Uczniów i ich wyborowymi pracami. Z ogromną radością mamy zatem zaszczyt ogłosić wyniki tej rywalizacji. W kategorii klas I- III:
            1 miejsce- Jan Rataj
            2 miejsce- Klara Sitnik
            3 miejsce- Paszek Łucja
            W kategorii klas IV-VIII:
            1 miejsce- Karol Skrzypiec
            2 miejsce- Lena Zaręba
            3 miejsce- Karolina Blach
            Wszystkie pozostałe osobny biorące udział w konkursie otrzymują szczególne WYRÓŻNIENIE. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• ZSP MIEDŹNA 3 W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM PIŁKI RĘCZNEJ

•   Reprezentacja dziewczyn piłki ręcznej klas 7-8 po przejściu etapów, gminnego, powiatowego i rejonowego 22 kwietnia udała się na półfinały wojewódzkie do Chorzowa. Na hali MORiS`u z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej na którym grają zawodniczki z najwyższego szczebla rozgrywek Superligi Kobiet nasze uczennice zmierzyły się z rówieśniczkami z innych szkół, by ostatecznie uznać wyższość klubowych koleżanek z Chorzowa oraz z klas sportowych o profilu piłka ręczna z Tychów.

W klasyfikacji ogólnej nasza drużyna znalazła się wśród 12 najlepszym drużyn w województwie śląskim.

Warto zaznaczyć, że dojście do półfinałów wojewódzkich jest największym sportowym sukcesem naszej szkoły. Do tej pory nasze drużyny zatrzymywały się na drugich miejscach zawodów rejonowych (2021 – tenis stołowy i 2017 piłka ręczna chłopców) Za piękną i niezapomnianą sportową przygodę, emocje, radość po zwycięstwach i smutek po  porażce wszystkim reprezentantkom należą się wielkie brawa.

Szkołę, gminę, powiat i rejon reprezentowały: KAROLINA CZERNIK, ULCZAK FAUSTYNA, ALEKSANDRA TAN, MALWINA WYGRABEK, NATALIA WOJCIECH, KASIA MAZUR, MILENA STALMACH, NIKOLA KLENCZAR, ZOSIA RYSZKA, AMELIA WITOŚ, PAULINA LOTAWIEC

• XXIV Przegląd Teatrów Dziecięcych

• Dzisiaj, 17 kwietnia 2024r. naszą szkołę reprezentowała klasa 2b w XXIV Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Tort Baby Jagi". Dzieci zaprezentowały spektakl pod tytułem "Król Lew".

• Żywe obrazy

• Trzecioklasiści w ramach podsumowania tematyki poświęconej sztuce, spotkali się z panią bibliotekarką, która zaprezentowała im przepiękne albumy dotyczące malarstwa. Uczniowie zachwyceni wybitnymi dziełami najsłynniejszych malarzy - Da Vinciego, Vermeera, Wyspiańskiego, Botticellego- postanowili wcielić się w postaci z obrazów. Przed Państwem galeria "Żywych obrazów" przygotowana przez uczniów klasy 3!

•  Escape room na lekcjach  języka polskiego,                                    podsumowanie lektur Mikołajek i  Czerwone Krzesło w klasie IVa i IVb
          •  Escape room na lekcjach  języka polskiego,                                   podsumowanie lektur Mikołajek i  Czerwone Krzesło w klasie IVa i IVb

•  W ramach podsumowania  naszych lektur uczniowie klas czwartych,  przenieśli się w świat przygód, do pokoju zagadek. Zajęcia prowadziła pani Renata Szweda, dyrektor Gminnej Biblioteki w Grzawie .

Ważnym elementem gry było wprowadzenie uczestników w świat przygody.

Obserwując zaangażowanie uczestników, tempo pracy, to był strzał w dziesiątkę! Każda z grup chciała jak najszybciej wykonać zadanie,  a przy okazji kształtowała takie kompetencje jak analizowanie, wnioskowanie oraz współpracy w grupie. Dzieci mogły w ciekawy sposób utrwalać zdobytą wiedzę z poznanych książek.

Dodatkowa aranżacja wnętrza pozwoliła  przenieść się w świat przygody. Różne gadżety i poukrywane zagadki dały dzieciom wiele frajdy.  To była niecodzienna lekcja powtórzeniowa i zachęta do czytania książek, co promowała pani Renia – gość specjalny na lekcjach j. polskiego w naszej szkole.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję biblioteczną pełną niespodzianek.

Magdalena Grycz - Mocko

• Żywa lekcja historii

• W dniu 04 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 4-8  naszej szkoły obejrzeli żywą lekcję historii pt. "Drogi do niepodległości”. Żywa lekcja historii dotyczyła powstania kościuszkowskiego, okresu napoleońskiego, powstania listopadowego, I wojny światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie mogli zobaczyć umundurowanie wojskowe z tego okresu. Spektakl przedstawiał elementy interaktywne między prowadzącym a widzami.  Została również przybliżona uczniom scena przybycia Józefa Piłsudskiego do Warszawy  i przekazania mu władzy wojskowej.

Natomiast uczniowie klas 1-3 obejrzeli lekcję pt. „Średniowieczne rycerstwo”. Zobaczyli uzbrojenie rycerza i giermka oraz poznali podstawowe elementy średniowiecznej kultury rycerskiej.

• Konkurs czytelniczy GBP "Mitologia słowiańska"

• Konkurs czytelniczy GBP w Grzawie Zuzia Wróbel i Kacper Witoszek, uczniowie klasy VI, wzięli udział w konkursie czytelniczym: "Mitologia słowiańska",zorganizowanym przez. Gminna Bibliotekę Publiczną, zajęli III miejsce. Gratulujemy sukcesu !

S.Nycz