Dzień Dziecka
Półkolonie
Podziękowanie
„Biblioteka – miejsce na czasie”
„Biblioteka – miejsce na czasie” to hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek. Nasza biblioteka zaprasza czytelników do obejrzenia wystawy połączonej z projekcją filmu pt. Historia książki. Na wystawie zgromadzono książki od początku istnienia biblioteki szkolnej przy szkole podstawowej. Są to wydania z lat 20. 40, 50 ubiegłego wieku i książki wydane współcześnie w różnych formach. Ponadto na tablicy umieszczona jest krótka historia pisma. Całości towarzyszą memy o książkach, bibliotekach czytelnictwie.
Uczennica kl.VI Justynka Baraniak otrzymuje wyróżnienie w konkursie Bibliomem. Gratulujemy!!!
1
„CZYTAMY rodzinne historie”
Czytelnicy klasy I przystąpili do programu pt. „CZYTAMY rodzinne historie” oraz konkursu z atrakcyjnymi nagrodami. Na uczestników czekają czytelnicze wyzwania, w których będzie im towarzyszyła książka Justyny Bednarek Wnuczka antykwariusza. Jest to Wyprawka Czytelnicza, którą pierwszoklasiści otrzymali tego roku szkolnego w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie będą mieli szansę lepiej zrozumieć historię swojej rodziny, to kim są, dzielić się z nimi pamięcią pokoleń. Dajemy im szansę przeżycia niezapomnianej przygody i odkrywania opowieści zamkniętych w szkatułce pełnej pamiątek.
2
„Szczepionki chronią pokolenia” to hasło minionego Europejskiego Tygodnia Szczepień
Szanowni Państwo,
Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że szczepienia to profilaktyka wielu chorób. Szczepienia ochronne uważane są za jedno z największych osiągnięć współczesnej medycyny. Szybko działają, ratują życie!
Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny zalecają wykonywanie szczepień u dzieci i młodzieży do 19 roku życia według kalendarza szczepień.
Więcej informacji w artykule https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/zaszczep-sie-na-zdrowie
Uwaga! Kleszcze!
Wzmaga się aktywność kleszczy
Szanowni Państwo,
pierwsze osobniki kleszczy stają się aktywne już na przełomie lutego i marca. Kleszcz może mieć wielkość główki od szpilki, ale po najedzeniu się zwiększa swój rozmiar wielokrotnie. Czeka na żywiciela na krzewach, w trawie, w miejscach wilgotnych. Ich ukąszenie choć bezbolesne, może wiązać się z ryzykiem zakażenia chorobami odkleszczowymi.
Nieleczona borelioza może prowadzić do wielu groźnych powikłań
Więcej w zakładce dla rodziców- opieka medyczna
Majowe święta
Na pewno zastanawiacie się dlaczego Polska przygotowuje się do tak długiego weekendu? Spędziliśmy bardzo dużo czasu w bibliotece, ale opłacało się już wszystko wiemy. Maj to niezwykły miesiąc, mnóstwo w nim świąt i rozmaitych rocznic… Tymi słowami uczniowie klasy siódmej rozpoczęli uroczystą akademię z okazji zbliżających się świąt majowych. Poruszyli temat Święta Pracy, Święta Flagi Państwowej, Konstytucji III Maja, III Powstania Śląskiego i 20 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. W bardzo przystępny sposób przedstawili historię tych świąt i jak bardzo ważne były i są dla naszego kraju. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem oglądali przedstawienie i jak sami stwierdzili z dumą, że cieszą, że są Polakami.
23
Gdzie się podziała pszczółka Maja?
W gminie Miedźna życie toczy się swoim rytmem. Zegary odmierzają czas, gdzieś jadą samochody, dzieci idą do szkoły i przedszkola, dorośli idą do pracy…
Nikt w tym pędzie nie zauważa mrówek, pszczół i innych stworzeń, które zamieszkują parki, lasy. Nad wszystkimi królestwami panuje piękna Królowa Pszczółka Maja. Niestety zaginęła? Informujemy, że udało się Ją odnaleźć dzięki uczniom klasy czwartej i piątej, którzy biorąc udział w grze terenowej zmagali się z trudnymi zadaniami przyrodniczymi i matematycznymi.Nasza Matka Ziemia ocalona. W ten niecodzienny i ciekawy sposób uczniowie naszej szkoły, włączyli się w obchody Dnia Ziemi.
13
Archiwum Aktualności