• Półkolonie- dzień II

• Drugi bardzo aktywny dzień półkolonii już za nami. Na początek były tańce, gry i zabawy. Po śniadaniu wyjechaliśmy na wycieczkę do Gliwic, by zwiedzić wyjątkową wystawę budowli z klocków Lego. To spędziliśmy dalszą część dnia.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy od interaktywnej galerii, w której znajduje się imponująca kolekcja obrazów 3D. Dzięki nim mogliśmy stworzyć unikalne i wyjątkowe zdjęcia, m. in.   przejścia nad przepaścią, znokautowania boksera, obcowania z niedźwiedziem czy lądowania na księżycu. Następnie mieliśmy okazję podziwiać niesamowite makiety wykonane z klocków LEGO. Wystawa łączyła w sobie zabawę oraz edukację. Eksponaty prezentowały postacie, miejsca oraz wydarzenia znane z bajek i filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne- zarówno zabytkowe jak i współczesne. Zobaczyliśmy tam  m. in.  podwodny świat rafy koralowej, 7 cudów świata, 7-metrową konstrukcję wieżowców World Trade Center i katedrę Notre Dame. Oprócz budowli spotkaliśmy też sławne postacie zbudowane z Lego. Wśród nich znalazł się Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski z żoną, Tomasz Gollob na motorze, Fredie Mercury  czy Elvis Presley. I wszyscy w skali 1:1!

Zwiedzanie zakończyliśmy zabawą w Fun Parku, w którym czekała nas kolejna godzina dobrej zabawy.

• Półkolonie zimowe czas zacząć !

• W pierwszym dniu półkolonii po zapoznaniu się z regulaminem półkolonii i przypomnieniu zasad bezpiecznego spędzania ferii, udaliśmy się do Parku Family Fun do Oświęcimia, gdzie mogliśmy się wyszaleć korzystając z różnych atrakcji. Zabawy było co niemiara. Po powrocie uczestniczyliśmy w warsztatach na temat uzależnień. Następnie przyszedł czas na kreatywne zajęcia w ramach których powstały piękne prace plastyczne. Uśmiechy na buziach utwierdziły nas w przekonaniu, że to był fantastyczny dzień. Z niecierpliwością czekamy na jutro!

• Dzień Babci i Dziadka

• 26 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Dziadkowie i babcie wysłuchali i obejrzeli występy wnucząt klas I-III przygotowane pod okiem wychowawców.  Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role.  W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i tańce mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich opiekę

• Dzień Kryptologii

•  25 i 26 stycznia uczniowie klas IV-VIII na lekcjach matematyki obchodzili Światowy Dzień Kryptologii.  Zostało ono ustanowione w 2007 przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Ustanowienie święta odbyło się w 75. rocznicę złamania szyfru niemieckiej maszyny kodującej Enigma przez polaków Mariana Rejewskiego, Jerzego Rózyckiego i Henryka Zygalskiego. W czasie lekcji uczniowie zapoznali się z pojęciem kryptologii, poznali podstawy szyfrowania i deszyfrowania wiadomości na przykładzie kilku szyfrów.  Wykorzystali szyfr GADERYPOLUKI,  szyfr ułamkowy, komórkowy, czekoladka itd. Na kartach  szyfrowali pojecia matematyczne. Na koniec zajęć rozwiązali zaszyfrowany escape room "Dzień Kryptologii"

• Dzień Ręcznego Pisma

• Z okazji Dnia Pisma Ręcznego,uczniowie klasy III stanęli dziś przed nie lada wyzwaniem-musieli zapisać swoje imiona za pomocą ptasich piór i atramentu! Trzecioklasiści stwierdzili, że nie jest to łatwe zadanie, ale Pani wychowawczyni uważa, że poradzili sobie z nim wspaniale 🪶🪶🪶!