•  Miedźna pamięta
          • Miedźna pamięta

          • Klasa 5 dokonała opisu sprzętów w kąciku regionalnym.Z zaangażowaniem gromadzili informacje na temat wystroju i sprzętów będących wyposażeniem dawnego, śląskiego domu. Działania bly forma realizacji projektu Miedźna pamięta - Moja Mała Ojczyzna przy wsparciu Fundacji BGK.

        • Wycieczka klas IV i V do Ojcowa
          • Wycieczka klas IV i V do Ojcowa

          • Sezon wycieczkowy rozpoczęły klasy 4 i 5.Uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na wycieczkę do Ojcowa. Przebyli szlak Doliną Prądnika,zwiedzili Muzeum Przyrodnicze oraz Zamek w Pieskowej Skale. Pogoda i humor dopisywał przez cały dzień, do Miedźnej wróciliśmy zmęczeni, opaleni i zadowoleni z cudownie spędzonego czasu.Oby każda kolejna wycieczka okazała się tak udana.

        • KOLEJNY SUKCES BIEGOWY WERONIKI
          • KOLEJNY SUKCES BIEGOWY WERONIKI

          •  20 maja na terenie Gminy Miedźna odbyła się już 7 edycja Leśnego Biegania dla Zdrowia przy której mam przyjemność współpracować od samego początku. Obecna edycja nie mogła odbyć się bez Weroniki Sajdok, uczennicy naszej szkoły i zawodniczki klubu lekkoatletycznego LKS Pszczyna.

            Z racji wieku, osoby które nie ukończyły 18 lat mogły wystartować tylko na dystansie 5km i jak się okazało również tutaj Weronika okazała się bezkonkurencyjna.

            W kategorii dziewcząt zdeklasowała konkurencję uzyskując czas 20,37 i zajmując bezapelacyjnie 1 miejsce z przewagą ponad 7 minut nad drugą zawodniczką.

            W kategorii kobiet open (czyli dzieci i kobiet) również miała najlepszy czas wyprzedzając drugą zawodniczkę o 29 sekund. Regulamin nie przewiduje jednak łączenia kategorii.

            I tutaj wisienka na torcie - w kategorii open (wszyscy startujący na tym dystansie - panie panowie i dzieci) Weronika zajęła świetne 8 miejsce.

            Potencjał i charakter do pracy są, marzenia i cele jasno określone więc pozostaje cierpliwie czekać i robić swoje a jeśli te skromne kilkadziesiąt elementów złoży się w całość to wtedy będzie sukces. Na razie życzymy zdrowia, gratulujemy sukcesów i czekamy na więcej.

          • Strategia gminy

          • Urząd Gminy Miedźna przystępuje do prac analityczno-badawczych nad opracowaniem nowego dokumentu Strategii Rozwoju naszej Gminy, która stoi przed wieloma wyzwaniami w najbliższej przyszłości.

             Oprócz prac analitycznych, częścią prac będzie również przeprowadzenie badania ankietowego. Chcemy, by dokument Strategii był ambitny, ale wykonalny, wyznaczał nowe kierunki rozwoju, a przede wszystkim, by odpowiadał oczekiwaniom mieszkańców.

            Ponieważ dokument ma odpowiadać na realne potrzeby i oczekiwania społeczności lokalnej zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety. Wypełniając ją, będziecie mieli Państwo wpływ na przyszłość i wybór kierunków rozwoju naszej Gminy.

            Ankieta ma na celu zarówno pozyskanie niezbędnych informacji diagnostycznych, jak również ma pozwolić na wskazanie podstaw do określenia kierunków i działań rozwojowych.

            Wystarczy kliknąć w link i odpowiedzieć na pytania:

            Ankiety w formie papierowej dostępne są również w Urzędzie Gminy Miedźna na parterze budynku.

            -- 
        • Żywa lekcja historii
          • Żywa lekcja historii

          • W dniu 18 maja 2023 roku uczniowie klas 1-8 obejrzeli żywą lekcję historii pt. „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Treść tej żywej lekcji historii obejmował informacje, dotyczące kultury

            materialnej polskiej szlachty z XVI-XVII w. Aktorzy przybliżyli historię Polski, od krótkiego panowania Henryka Walezego, następnie Stefana Batorego aż po „odsiecz wiedeńską” Jana III Sobieskiego. Spektakl zawierał elementy interaktywne, gdyż animatorzy współpracowali z dziećmi przypominając i utrwalając w bardzo przystępnej formie, informacje o I Rzeczpospolitej. Program przedstawienia obejmował ponadto pokazy walk

            szlachty na szable  w strojach i uzbrojeniu, właściwych temu okresowi. Widzowie, mieli również możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów, strojów  i uzbrojenia używanych w dawnej Polsce.

            Nie lada gratką było zaprezentowanie uczniom pełnego uzbrojenia polskiego husarza oraz wystrzał z broni czarno prochowej pistoletu skałkowego z XVII w. Ci z uczniów którzy dobrze uważali, mogli wsiąść udział w mini konkursie i otrzymać nagrodę w postaci repliki dukata Stefana Batorego, wybitego

            podczas pokazu. Żywa lekcja bardzo się spodobała uczniom.

        • MEDAL MIESTRZOSTW POLSKI
          • MEDAL MIESTRZOSTW POLSKI

          • WERONIKA SAJDOK Z MEDALEM MIESTRZOSTW POLSKI W SZTAFECIE 4x 600m

            Uczennica klasy 8b i zawodniczka LKS Pszczyna Weronika Sajdok z brązowym medalem mistrzostw Polski w sztafecie mieszanej 4x600m w kategorii U16.

            Zawody odbyły się 13-14 maja w Słupsku a cały bieg można zobaczyć pod poniżej Warto również dodać, że Weronika zaczynała swoją zmianę na 4 miejscu by zakończyć bieg na drugiej lokacie. 

            Wielkie gratulacje

             

            Zdjęcia tutaj

        •  Noc kryptologów
          • Noc kryptologów

          • W nocy z 12 na 13 maja w naszej szkole miało miejsce nietypowe wydarzenie czyli "Noc kryptologów”. Aby zakwalifikować się do udziału uczniowie musieli prawidłowo rozszyfrować kilka zagadek. W efekcie 40 uczniów – przyszłych agentów i detektywów z klas III- VI przeszło „pozytywną weryfikację” i o 17.45 stawiło się w naszej szkole.

            Imprezę zaczęliśmy od zasadzenia pamiątkowej róży. Już podczas tej czynności w ziemi odkryliśmy tajemniczą skrzynię. Jej zawartość niestety została podczas nocy skradziona, a my poczuliśmy się w obowiązku rozwiązać jej tajemnicę.

            Na jej trop naprowadzili nas znakomici goście naszej imprezy: pan Łukasz Wierzbicki- wybitny polski autor książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik  i redaktor oraz pani Małgorzata Karolina Piekarska –  pisarka, blogerka, dziennikarka prasowa i telewizyjna,  autorka m. in. wielu książek dla dzieci i młodzieży. Otrzymaliśmy od naszych słynnych literatów zagadki przesłane za pomocą poczty elektronicznej. Do ich rozwiązania użyliśmy nie tylko metody słynnego detektywa Sherlocka Holmesa czyli dedukcji, ale również wykorzystaliśmy współczesne źródła informacji, m. in. Internet.  Zachęceni sukcesem, w dalszej części wieczoru wzięliśmy udział w innych wyzwaniach: teście sprawnościowym, zagadkach logicznych oraz  nocnych podchodach "Tajemnica czerwonego notesu" . Podczas tych ostatnich poznaliśmy   tajemnicę   notesu,  odkryliśmy kto odpowiada za kradzież pamiątki po słynnym kryptologu i matematyku Marianie Rejewskim.

        • Miedźna pamięta
          • Miedźna pamięta

          • "Miedźna pamięta" - dzięki pozyskanym środkom zmienia się także obejście naszej szkoły.Na dziedzińcu powstanie kącik upamiętniający naszego patrona - Powstańców Ślaskich.

          • WAŻNE Dla mieszkańców Gminy!

          • WAŻNE Dla mieszkańców Gminy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z uwagi na uzależnienia, współuzależnienia oraz w związku z przemocą domową, uruchomiono punkty informacyjno-konsultacyjne w poniższym zakresie:

            Porady i konsultacje w zakresie uzależnień w każdy wtorek w godzinach od 15.00 - 18.00 w Woli ul. Poprzeczna 1, I piętro pok. 29 oraz w Górze ul. Długa 41 (Ośrodek Zdrowia — Biuro Sołtysa), w każdy drugi czwartek miesiąca od godziny 15.00 do godziny 18.00.

            Termin spotkania należy ustalić telefonicznie pod numerem telefonu 519 877 769.

            Porady prawne w zakresie prawa rodzinnego dla ofiar przemocy oraz osób i rodzin z problemem uzależnienia odbywają w Woli ul. Poprzeczna 1, (I piętro pok. 29)

            Termin porady należy ustalić w sekretariacie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z siedzibą w Woli pod numerem telefonu (032) 211 82 51 w godzinach pracy Ośrodka.

            Porady psychologiczne udzielane są w punkcie co drugi czwartek miesiąca w godzinach od 15.00 - 18.00, Wola ul. Poprzeczna 1, (I piętro pok. 29).

            Termin należy ustalić pod numerem telefonu 519 693 400 w dniach: poniedziałek, środa, piątek, w godzinach od 10:00 do 12:00

            Konsultacje psychiatryczne dla dzieci i młodzieży u których występują zaburzenia psychiczne będące m.in. wynikiem funkcjonowania w rodzinie z problemem uzależnienia oraz przemocy domowej.

            Konsultacje udzielane są w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie ul. Rybnicka 47a.

            Termin wizyty należy ustalić pod numerem telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli pod numerem telefonu 798 588 999 w godzinach pracy Ośrodka.

            Ponadto informujemy, że Gmina Miedźna w trosce o mieszkańców zawarła umowę na realizację usług w formie m.in.: terapii psychologicznej, psychoterapii, terapii rodzinnej i terapii małżeńskiej, dla osób i rodzin z problemem uzależnienia i przemocy domowej.

            Pomoc w w/w formie udzielana jest na podstawie skierowania wydanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli oraz zgłoszenia się w wyznaczonym terminie ustalonym podczas rejestracji pod numerem telefonu 690 299 600 w Centrum Specjalistycznej Diagnozy i Terapii w Pszczynie ul. Rybnicka 47a

             

            źrodło: Facebook/Gmina Miedźna

        • Projekt "Miedźna pamięta"
          • Projekt "Miedźna pamięta"

          • Społeczność szkolna z wielkim zaangażowaniem włączyła się w realizację projektu "Miedźna pamięta".Uczniowie klasy 4 przygotowali plakaty oraz informacje o herbach,legendach oraz pięknie swoich rodzinnych miejscowości - Miedźnej i Grzawy.