• Półkolonie zimowe -dzień 5
          • Półkolonie zimowe -dzień 5

          • Podczas piątego dnia naszych półkolonii mogliśmy wrócić do czasów dzieciństwa, gdy z wypiekami na twarzy obserwowaliśmy elektryczną kolejkę zataczającą kółka po dywanie w pokoju.   Było to możliwe dzięki wycieczce   do Kolejkowa, gdzie zwiedzaliśmy świat pokazany w miniaturze.   Na ogromnej makiecie zapada zmrok i wstaje dzień, auta przemierzają ulice, a po rzece pływa statek. W świecie tym dzień trwa 9 minut,  noc 4 minuty, lokomotywy zaś poruszają się z prędkością 1,5km/h. Większość budynków, które są prezentowane to  miniatury rzeczywistych budowli ze Śląska.  Najbardziej okazałą okazał się Kościół św. Anny z katowickiej dzielnicy Nikiszowiec.  Podziwialiśmy również inne rozpoznawalne obiekty naszego regionu, takie jak dworzec PKP i  radiostację w Gliwicach, zamek w Będzinie, dawną górniczą kolonię Nikiszowiec, najpopularniejszy deptak w Katowicach czyli ulicę 3-go Maja, park etnograficzny w Chorzowie,  a także gliwicki ratusz.  W Kolejkowie „spotkaliśmy”   znane z telewizji osoby,  m. in. słynnego kucharza Remigiusza Rączkę czy bohaterów  „Złomowiska” Marka i Edka, którzy również tu realizowali tworzone przez siebie programy. W trakcie zwiedzania poznaliśmy tajniki pracy modelarzy, którzy tworzą makiety.    Wizytę w Kolejkowie zakończyliśmy   uczestnictwem w warsztatach modelarskich. Po powrocie do szkoły nastał czas na podsumowanie tegorocznych półkolonii. Ostatnią wspólną godzinkę spędziliśmy dzieląc się wrażeniami i  wspomnieniami z minionego tygodnia.

        • Półkolonie zimowe - dzień 4
          • Półkolonie zimowe - dzień 4

          • Co to jest byfyj i co na nim leży? Czym zajmowała się Aleksandra Śląska ? Jak nazywała się najsłynniejsza śląska tenisistka? Czym zasłynął  Zbigniew Religa? Czy Wojciech Kilar tworzył muzykę? To tylko niektóre z pytań, na  jakie musieliśmy znaleźć odpowiedź podczas czwartego dnia półkolonii. Odpowiedzi szukaliśmy w Panteonie Górnośląskim, czyli w nowej instytucji kultury w Katowicach, promującej bogactwa ziemi  śląskiej poprzez prezentowanie wybitnych  postaci tego  regionu.    W Panteonie wzięliśmy aktywny udział w zwiedzaniu,   samodzielnie wyszukując  informacje o osobach upamiętnionych w wystawie. Następnie uczestniczyliśmy w  warsztatach plastycznych, podczas których mogliśmy  wykonać przypinki przestawiające wybrane przez siebie postacie śląskiej kultury, nauki, sportu, muzyki, literatury. Na tym atrakcje dnia półkolonijnego się nie skończyły. Udaliśmy się bowiem do Bazyliki  panewnickiej, gdzie obejrzeliśmy  największą w Europie Szopkę Bożonarodzeniową, a także żywą szopkę. Po powrocie do szkoły i zjedzeniu pysznego obiadu aktywnie spędziliśmy resztę popołudnia na grach, zabawach, quizach.                                    

        • Półkolonie zimowe - dzień 3
          • Półkolonie zimowe - dzień 3

          • Trzeci dzień półkolonii rozpoczęliśmy od muzycznej rozgrzewki. Po smacznym śniadaniu spotkaliśmy się z przedstawicielami OSP w Miedźnej, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy, a także przypomnieli  zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Następnie spotkaliśmy się z paniami z Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedźnej z/s w Grzawie, które przygotowały dla nas szereg ciekawych  propozycji spędzania wolnego czasu z książką. Zainspirowani pomysłami pań z biblioteki  wspólnie wypracowaliśmy alfabetyczny spis pomysłów na  aktywne zagospodarowanie wypoczynku.   (oczywiście bez smartfona, telewizora czy gry wideo). Po obiedzie wyruszyliśmy na wycieczkę do parku trampolin w Czechowicach – Dziedzicach, gdzie mogliśmy się wyszaleć,  korzystając z licznych atrakcji. Dzień zakończyliśmy rozgrywkami  sportowymi na sali gimnastycznej naszej szkoły.

        • Półkolonie zimowe -dzień 1
          • Półkolonie zimowe -dzień 1

          • Dzisiaj rozpoczęły się ferie w naszej szkole. Miło spędziliśmy czas na wesołych zabawach i emocjonujących rozgrywkach. W kinie zobaczyliśmy ciekawy film "Kot w butach. Ostatnie życzenie". Zachęcamy kinomanów do jego obejrzenia! A my z niecierpliwością czekamy na jutro!

          • Uwaga!

          • Szanowni Państwo

            Od 2012 roku grupa piechurów pokonuje pieszo trasę z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego, aby w rocznicę tragicznych wydarzeń oddać hołd wszystkim Ofiarom "Marszu Śmierci" więźniów KL Auschwitz - Birkenau ze stycznia 1945 roku.

            W imieniu uczestników XII Marszu Pamięci im. Jana Stolarza serdecznie zapraszamy do wspólnego odwiedzenia mogiły Ofiar "Marszu Śmierci" na cmentarzu w Miedźnej dnia 20 stycznia o 9.00.

             

          • Mistrzowie Energii

          • W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję „Mistrzowie Energii” mającą na celu promowanie zdrowych cyfrowych nawyków oraz poszerzenie wiedzy na temat znaczenia oszczędzania energii oraz korzyści płynących z takich działań. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły! Najmłodsi z klas 1-3 uczyli się oszczędzać energię poprzez zabawę – słuchając piosenek, wierszy, rozwiązując zagadki na temat oszczędzania energii oraz wykonując ciekawe eksperymenty. Przygotowali również proporce i prace przedstawiające sposoby na oszczędzanie energii w domu. Starsze klasy wysłuchały prelekcji, obejrzały film i przeprowadziły dyskusje na temat sposobów wytwarzania i przesyłania energii, alternatywnych (ekologicznych) źródeł pozyskiwania energii, celowości i sposobów oszczędzania energii w naszych gospodarstwach domowych. Owocem przeprowadzonych zajęć były przygotowane plakaty propagujące oszczędność energii. Zwieńczeniem pracy uczniów było przygotowanie makiety „Eko osiedla” zasilanego energią odnawialną – dzieci wykonały makiety domów zaopatrzonych w zbiorniki retencyjne gromadzące wodę deszczową , zasilanych energią z paneli fotowoltaicznych i farmy wiatrowej.

        • Podziękowanie
          • Podziękowanie

          • Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami składa serdeczne podziękowania dla uczniów, nauczycieli i rodziców  za przekazanie kuponów „Talenciaki” na rzecz naszej szkoły.

            Z pomocą wszystkich zaangażowanych osób zebraliśmy 300 punktów, które zostały wymienione na zestawy plastyczne i książki  dla naszych uczniów.

            Dziękujemy!