Aktualności szkolne
.
Brawo dla Wandzi Ulczak
Brawo dla Wandzi Ulczak z klasy pierwszej! Wygrała w powiecie pszczyńskim konkurs pięknego czytania organizowany przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie. Rywalizacja była ogromna. Wzięło udział 55 uczniów z powiatu, ale Wandzia zrobiła największe wrażenie! Wandziu, gratulujemy i jesteśmy jako cała społeczność szkolna z Ciebie bardzo dumni! Życzę dalszych sukcesów - wychowawczyni
.
Ogólnopolskie Wybory Czytelnicze
W naszej bibliotece szkolnej miało miejsce doniosłe wydarzenie: Ogólnopolskie Wybory Czytelnicze pod patronatem redakcji miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. To przedsięwzięcie miało na celu poznanie faktycznych preferencji czytelniczych uczniów. Pokazanie, że czytanie książek sprawia przyjemność oraz poznanie, które książki najchętniej czytają nasi uczniowie, nie koniecznie w naszej bibliotece. Czytelnicy chętnie włączyli się do akcji, wzbudziło to nich wiele pozytywnych emocji. Cieszyli się, że ich Młody głos ma udział w Wielkich Wyborach. Czytelnicy-wyborcy mogli wykazać trzy tytuły najciekawszych książkę, które czytali w ciągu ostatnich dwóch lat. Wszystkie głosy zostały policzone i przesłane do redakcji czasopisma. Lista najciekawszych książek będzie ogłoszona w czerwcu. Dziękuję wszystkim czytelnikom za zaangażowanie się w Ogólnopolskie Wybory Czytelnicze
17
Dzień dziecka w naszej szkole
W dniu 4 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Podczas pierwszej lekcji za biurkami w klasach IV- VIII zasiedli uczniowie starszych klas, którzy tego dnia mieli okazję samodzielnie przeprowadzić lekcje dla swoich kolegów i koleżanek. W tym dniu odwiedzili nas również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Miedźnej. Z pomocą przygotowanych scenek (przez młodych druhów- uczniów naszej szkoły) przeprowadzono pokaz dotyczący prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Mieliśmy również okazję zobaczyć i wypróbować profesjonalny sprzęt strażacki.
Podczas kolejnych zajęć uczniowie tworzyli „Płotek talentów” dotyczący pasji, zainteresowań, zdolności.
Obchody dnia dziecka zwieńczyło uczestnictwo w spektaklu teatralnym „ Bazyliszek”, przygotowanym przez uczniów klasy IVB. Nie zabrakło również słodkiego upominku na koniec dnia.
26
„Bazyliszkowa historia”
Klasa IVb przygotowała przedstawienie dla społeczności szkolnej. Kanwą tegoż przedstawienia była legenda o Bazyliszku i zmaganiach mieszkańców Warszawy aby go pokonać. Uczniowie przedstawienie wystawili z okazji Dnia Dziecka w naszej placówce. Sztuka się podobała, a dowodem na to była reakcja widowni, która owacjami skłoniła aktorów do bisu przedstawienia. Wielkie podziękowania ślę do p. Elżbiety Sitko, za ogromną pomoc w profesjonalnym przygotowaniu przedstawienia.
15
Integracyjne Zawody – Sport Dla Wszystkich
3 czerwca odbyły się w Woli 17 Integracyjne Zawody – Sport Dla Wszystkich czyli takie lokalne igrzyska, na których nie mogło zabraknąć również naszych reprezentantów w pokaźnej liczbie 48 osób. Było pływanie, konkurencje lekkoatletyczne oraz gry zespołowe, sporo emocji, niespodzianek, życiówek i worek medali. Ciężko wymieniać wszystkich dlatego zamieszczamy zdjęcie grupowe
Za reprezentowanie ZSP Miedźna, sportową rywalizację, przekraczanie własnych słabości i świetne wyniki wszystkim bez wyjątku należą się wielkie brawa i gratulacje.
Medaliści: LENA ZARĘBA, MILENA WUJEK, JAGODA WŁODARSKA, FOLEK MATEUSZ, WITOSZEK KAMIL, ALEKSANDRA TAN (2X) WRÓBEL ZUZANNA; KLIMALA PATRYCJA, KALINA DZIADEK, NYCZ ARTUR, BRAŃCZYK MAJA, TYMOTEUSZ FARUGA, CZERNIK KAROLINA, MALWINA WYGRABEK, ULCZAK FAUSTYNA, MILENA STALMACH, NATALIA WOJCIECH, KASIA MAZUR, WITOSZEK AMELIA, ZOSIA RYSZKA, NIKOLA KLENCZAR, PAULINA LOTAWIEC
6
Dzień Dziecka
Półkolonie
Podziękowanie
„Biblioteka – miejsce na czasie”
„Biblioteka – miejsce na czasie” to hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek. Nasza biblioteka zaprasza czytelników do obejrzenia wystawy połączonej z projekcją filmu pt. Historia książki. Na wystawie zgromadzono książki od początku istnienia biblioteki szkolnej przy szkole podstawowej. Są to wydania z lat 20. 40, 50 ubiegłego wieku i książki wydane współcześnie w różnych formach. Ponadto na tablicy umieszczona jest krótka historia pisma. Całości towarzyszą memy o książkach, bibliotekach czytelnictwie.
Uczennica kl.VI Justynka Baraniak otrzymuje wyróżnienie w konkursie Bibliomem. Gratulujemy!!!
1
„CZYTAMY rodzinne historie”
Czytelnicy klasy I przystąpili do programu pt. „CZYTAMY rodzinne historie” oraz konkursu z atrakcyjnymi nagrodami. Na uczestników czekają czytelnicze wyzwania, w których będzie im towarzyszyła książka Justyny Bednarek Wnuczka antykwariusza. Jest to Wyprawka Czytelnicza, którą pierwszoklasiści otrzymali tego roku szkolnego w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie będą mieli szansę lepiej zrozumieć historię swojej rodziny, to kim są, dzielić się z nimi pamięcią pokoleń. Dajemy im szansę przeżycia niezapomnianej przygody i odkrywania opowieści zamkniętych w szkatułce pełnej pamiątek.
2
„Szczepionki chronią pokolenia” to hasło minionego Europejskiego Tygodnia Szczepień
Szanowni Państwo,
Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że szczepienia to profilaktyka wielu chorób. Szczepienia ochronne uważane są za jedno z największych osiągnięć współczesnej medycyny. Szybko działają, ratują życie!
Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny zalecają wykonywanie szczepień u dzieci i młodzieży do 19 roku życia według kalendarza szczepień.
Więcej informacji w artykule https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/zaszczep-sie-na-zdrowie
Uwaga! Kleszcze!
Wzmaga się aktywność kleszczy
Szanowni Państwo,
pierwsze osobniki kleszczy stają się aktywne już na przełomie lutego i marca. Kleszcz może mieć wielkość główki od szpilki, ale po najedzeniu się zwiększa swój rozmiar wielokrotnie. Czeka na żywiciela na krzewach, w trawie, w miejscach wilgotnych. Ich ukąszenie choć bezbolesne, może wiązać się z ryzykiem zakażenia chorobami odkleszczowymi.
Nieleczona borelioza może prowadzić do wielu groźnych powikłań
Więcej w zakładce dla rodziców- opieka medyczna
Majowe święta
Na pewno zastanawiacie się dlaczego Polska przygotowuje się do tak długiego weekendu? Spędziliśmy bardzo dużo czasu w bibliotece, ale opłacało się już wszystko wiemy. Maj to niezwykły miesiąc, mnóstwo w nim świąt i rozmaitych rocznic… Tymi słowami uczniowie klasy siódmej rozpoczęli uroczystą akademię z okazji zbliżających się świąt majowych. Poruszyli temat Święta Pracy, Święta Flagi Państwowej, Konstytucji III Maja, III Powstania Śląskiego i 20 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. W bardzo przystępny sposób przedstawili historię tych świąt i jak bardzo ważne były i są dla naszego kraju. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem oglądali przedstawienie i jak sami stwierdzili z dumą, że cieszą, że są Polakami.
23
Gdzie się podziała pszczółka Maja?
W gminie Miedźna życie toczy się swoim rytmem. Zegary odmierzają czas, gdzieś jadą samochody, dzieci idą do szkoły i przedszkola, dorośli idą do pracy…
Nikt w tym pędzie nie zauważa mrówek, pszczół i innych stworzeń, które zamieszkują parki, lasy. Nad wszystkimi królestwami panuje piękna Królowa Pszczółka Maja. Niestety zaginęła? Informujemy, że udało się Ją odnaleźć dzięki uczniom klasy czwartej i piątej, którzy biorąc udział w grze terenowej zmagali się z trudnymi zadaniami przyrodniczymi i matematycznymi.Nasza Matka Ziemia ocalona. W ten niecodzienny i ciekawy sposób uczniowie naszej szkoły, włączyli się w obchody Dnia Ziemi.
13
Dzień św. Patryka
Wyniki konkursu!
Pod koniec marca, na lekcjach języka angielskiego, Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w celebrowaniu Dnia Świętego Patryka. Z tej okazji klasy młodsze musiały zmierzyć się z koszem pełnym zagadek przygotowanych przez Leprechauna- przebiegłego Skrzata, by w efekcie odnaleźć jego skarb ukryty na końcu tęczy. Klasy starsze miały zaś okazję przybliżyć sobie irlandzkie zwyczaje, tradycje, a także samą postać Św. Patryka- patrona Irlandii. Kulturowe rozważania tych dni zostały zwieńczone konkursem na wykonanie najciekawszego nakrycia głowy irlandzkiego Skrzata Leprechauna, co z kolei zaowocowało ogromną kreatywnością naszych Uczniów i ich wyborowymi pracami. Z ogromną radością mamy zatem zaszczyt ogłosić wyniki tej rywalizacji. W kategorii klas I- III:
1 miejsce- Jan Rataj
2 miejsce- Klara Sitnik
3 miejsce- Paszek Łucja
W kategorii klas IV-VIII:
1 miejsce- Karol Skrzypiec
2 miejsce- Lena Zaręba
3 miejsce- Karolina Blach
Wszystkie pozostałe osobny biorące udział w konkursie otrzymują szczególne WYRÓŻNIENIE. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!9
ZSP MIEDŹNA 3 W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM PIŁKI RĘCZNEJ
Reprezentacja dziewczyn piłki ręcznej klas 7-8 po przejściu etapów, gminnego, powiatowego i rejonowego 22 kwietnia udała się na półfinały wojewódzkie do Chorzowa. Na hali MORiS`u z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej na którym grają zawodniczki z najwyższego szczebla rozgrywek Superligi Kobiet nasze uczennice zmierzyły się z rówieśniczkami z innych szkół, by ostatecznie uznać wyższość klubowych koleżanek z Chorzowa oraz z klas sportowych o profilu piłka ręczna z Tychów.
W klasyfikacji ogólnej nasza drużyna znalazła się wśród 12 najlepszym drużyn w województwie śląskim.
Warto zaznaczyć, że dojście do półfinałów wojewódzkich jest największym sportowym sukcesem naszej szkoły. Do tej pory nasze drużyny zatrzymywały się na drugich miejscach zawodów rejonowych (2021 – tenis stołowy i 2017 piłka ręczna chłopców) Za piękną i niezapomnianą sportową przygodę, emocje, radość po zwycięstwach i smutek po porażce wszystkim reprezentantkom należą się wielkie brawa.
Szkołę, gminę, powiat i rejon reprezentowały: KAROLINA CZERNIK, ULCZAK FAUSTYNA, ALEKSANDRA TAN, MALWINA WYGRABEK, NATALIA WOJCIECH, KASIA MAZUR, MILENA STALMACH, NIKOLA KLENCZAR, ZOSIA RYSZKA, AMELIA WITOŚ, PAULINA LOTAWIEC
3
XXIV Przegląd Teatrów Dziecięcych
Dzisiaj, 17 kwietnia 2024r. naszą szkołę reprezentowała klasa 2b w XXIV Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "O Tort Baby Jagi". Dzieci zaprezentowały spektakl pod tytułem "Król Lew".
2
Archiwum Aktualności