Harmonogram form wsparcia w ramach projektu "Masz tę moc- edukacja włączająca w szkołach Gminy Miedźna"
Harmonogram form wsparcia w ramach projektu "Masz tę moc- edukacja włączająca w szkołach Gminy Miedźna"
9 kwietnia na kompleksie sportowym w Woli odbyły się Gminne Zawody Piłki Nożnej klas 4-6. Po raz pierwszy w historii rozgrywek tej dyscypliny na boisku stawili się nie tylko panowie ale również panie, a cała szkolna reprezentacja liczyła aż 22 zawodników i zawodniczek (w zdecydowanej większości byli to uczniowie klas 5).Teoretycznie panowie piłkarsko prezentowali się zdecydowanie lepiej, ale najwięcej radości, emocji i uśmiechu samych zawodniczek i kibiców dostarczyły mecze drużyn damskich. Wślizgi, walka o każdą piłkę, kiksy, poprzeczki i przede wszystkim nieprzewidywalność zagrań sprawiły, że było co oglądać.Po zaciętych bojach, sporych emocjach i kilku niespodziankach panowie wywalczyli trzecie miejsce, a panie drugie. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za reprezentowanie szkołyi osiągnięte wyniki.
Akcja “Wirusoochrona” w klasach 1–3 za nami!10.04 w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach akcji Wirusoochrona, skierowane do uczniów klas 1–3. Dzieci dowiedziały się, jak w prosty sposób mogą dbać o swoje zdrowie i chronić się przed wirusami.Podczas zajęć rozmawialiśmy o:✔️ prawidłowym myciu rąk,✔️ zasłanianiu ust i nosa podczas kichania i kaszlu,✔️ zdrowym stylu życia, który wzmacnia odporność,✔️ oraz o tym, dlaczego warto dbać o higienę każdego dnia.Nie zabrakło ciekawych doświadczeń, które wykonali uczniowie klasy 3b.
Z radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie “Masz tę moc”, który rozwija kreatywność i umiejętności logicznego myślenia. Uczy także współpracy, zachęca do podejmowania aktywności fizycznej oraz nauki poprzez nowoczesne pomoce dydaktyczne. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogą korzystać z innowacyjnych narzędzi edukacyjnych oraz sprzętu sportowego. Zajęcia sportowe pełne radości, to jest to, co uczniowie lubią najbardziej. Uczestnictwo w projekcie to doskonała okazja, by nauka stała się prawdziwą przygodą!
W ramach projektu "Lekturki spod chmurki" uczniowie klasy 3b zrealizowali II moduł projektu "Smutek i złość". Tym razem zapoznali się z treścią lektury "Dziewczynka z parku". Podczas lekcji indywidualnie zaprojektowali swoją wersję okładki do lektury. W parach wykonali „Koło fortuny” z pytaniami dotyczącymi czytanej lektury. Użyli go do quizów, aby sprawdzić wiedzę o książce w zabawny sposób. Najwięcej pracy uczniowie włożyli w przygotowanie scenek na temat przeczytanej lektury. W grupach napisali scenariusz i zaprezentowali swój spektakl.Na koniec wspólnie stworzyli "Pudełko pocieszenia". Każdy z uczniów włożył do niego małą karteczkę z dobrym słowem, mającą na celu wsparcie innych w trudnych chwilach. Pudełko jest dostępne w klasie dla wszystkich.Wykonywane zadania wymagały współpracy i kreatywności. Klasa 3b spisała się na medal.
Uczniowie z klas szóstych i piątych wzięli udział w Konkursie Mitologicznym pt. „My Słowianie" zorganizowanym przez GBP w Miedźnej – Filia w Woli. Młodzież miała okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat mitologicznych zagadnień słowiańskich. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem w poznawanie tematyki mitologicznej. Efektem ich zmagań było uzyskanie dwóch pierwszych miejsc ex aequo. Pierwszą drużynę reprezentowały dziewczynki z klasy szóstej Nina Wojtala i Aleksandra Lotawiec. Druga drużyna, to chłopcy z klasy piątej: Jakub Olejarczyk i Karol Komraus. Gratulujemy wiedzy i składamy podziękowania za chęć podjęcia takiego wyzwania, jakim była nauka zagadnień z mitologii Słowian.
Magdalena Grycz – Mocko
Stanisława Nycz
21
marca w naszej szkole odbył się konkurs “Mam Talent”, podczas którego uczniowie
zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności! Występy wokalne, taneczne,
artystyczne, komediowe, recytatorskie zachwyciły publiczność i pokazały, jak
wiele talentów kryje się w naszej społeczności szkolnej! Po emocjonujących
występach wszyscy wyruszyliśmy na wiosenny spacer, ciesząc się piękną pogodą i
wspólnie świętując nadejście nowej pory roku!
Zapisy do klasy I na rok szkolny 2025/2026
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miedźnej informuje,
iż zapisy do klasy I na rok szkolny 2025/2026 dzieci urodzonych w roku 2018 i zamieszkałych w obwodzie szkolnym odbywają się w terminie od 03.03.2025 r. – 28.03.2025 r. , natomiast rekrutacja dzieci niezamieszkałych w obwodzie szkoły (spoza obwodu) odbywać się będzie w terminie od 03.04.2025 r. – do 06.05.2025 r.
Zgłoszenie lub wniosek o przyjęcie do szkoły można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły.
ZGŁOSZENIE – wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły termin 03.03 - 28.03.2025 r.
WNIOSEK – wypełniają rodzice dzieci spoza obwodu szkoły
termin 03.04 - 06.05.2025 r.
W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły: 32-211-31-89
Uczniowie klasy drugiej przywitali wiosnę kulinarnie! Wiosenne zdrowe kanapki, samodzielnie wykonane, pomogą w zachowaniu zdrowia i energii !!!
We wtorek,19 marca, uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z Panią dr Danutą Kocurek.Pani Danuta jest autorką najnowszej publikacji dotyczącej przemarszu więźniów KL Auschwitz w czasie ewakuacji obozu. Autorka zebrała wiele informacji oraz wspomnień - wywiadów dotyczących tamtych tragicznych wydarzeń w naszej gminie. Uczniowie naszej szkoły od lat pełnią funkcję opiekunów mogiły 42 ofiar Marszu Śmierci, dlatego temat przemarszu nie jest im obcy. Przekazane przez Panią Dr D. Kocurek informacje oraz przedstawione przez nią relacje świadków wydarzeń z roku ’45 były bardzo interesujące dla wszystkich młodych uczestników tego spotkania i zapadły w pamięć każdego z nich.
Kulinarno- taneczna podróż po świecie czyli Dzień Języków Obcych w naszej szkole
Czy istnieje miejsce, w którym w jeden dzień można poznać kuchnie z krajów całego świata? Czy jest taki sposób, aby jednego dnia przedostać się z Polski, aż do Włoch, a nawet Stanów Zjednoczonych Ameryki, a w międzyczasie odwiedzić także Hiszpanię, Francję, Czechy, Turcję, Szwajcarię, Grecję, Wielką Brytanię czy Niemcy?Tegoroczna edycja Dnia Języków Obcych, która odbyła się w naszej szkole 14 marca 2025 r., dała nam ku temu sposobność! Wszystkie klasy tego dnia stanęły na wysokości zadania; stworzyły cudowne stoiska z jedzeniem do degustacji oraz zorganizowały wiele innych pomysłowych atrakcji, by celebrować ten dzień.Mieliśmy, więc okazję skosztować naleśników polanych syropem klonowym, poczęstować włoską pizzą, Panna Cottą, lub podziwiać Francję wraz z całym bogactwem jej smaków, w tym najróżniejszych serów oraz nadziewanych croissantów. W międzyczasie wybraliśmy się na tradycyjne angielskie śniadanie i herbatkę do Wielkiej Brytanii, by zaraz potem zajadać się wspaniałą grecką sałatką oraz Spanakopitą, czyli tradycyjnym greckim daniem, w którym szpinak, feta, oliwa z oliwek i zioła zapiekane są w złocistym, chrupiącym cieście filo. Nie zabrakło bigosu, bawarskiej kiełbasy, amerykańskich fast foodów, szwajcarskiej czekolady oraz serów, smażonego Camemberta prosto z Czech, hiszpańskich churrosów i tureckich kebabów. Niezwykle smaczna okazała się kuchnia polska z żurkiem, bigosem i chlebem ze smalcem podawanym- oczywiście -z kiszonymi ogórkami.W międzyczasie utrwaliliśmy naszą wiedzę na temat irlandzkiego święta narodowego, czyli Dnia Świętego Patryka. Bawiliśmy się muzyką, rozpoznając melodie z krajów całego świata oraz nauczyliśmy nowego tańca tzw. „Irish Polka”. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w organizację tego dnia. Zabawa była przednia!!!
13 marca 2025 roku klasy piąte i szósta były na spektaklu teatralnym pt. "Najznamienitsze Historie Biblijne", w Pszczyńskim Centrum Kultury .Spektakl przybliżył młodemu widzowi właściwe znaczenie pochodzących z Biblii związków frazeologicznych oraz usadawia je we właściwym sobie kontekście. Była to dla młodzieży lekcja wzbogacająca język i słownictwo dająca możliwość nauczenia się posługiwania metaforą. Jarek, główny bohater przedstawienia jest mistrzem jazdy na deskorolce. Jego personalne, a także sportowe "status quo" istnieje tylko dzięki lajkom, wpisom i komentarzom na portalach społecznościowych. Facebook, jest to miejsce gdzie Jarek jest bohaterem, królem.... jest kimś. Aby zaspokoić niewyczerpany głód lajków zaniedbuje rodzinę i szkołę z której zostanie wyrzucony jeśli nie zaliczy ważnego egzaminu. Zwraca się o pomoc do najlepszej uczennicy w klasie. Magda, skromna i niezauważana przez niego dotąd dziewczyna, posiadająca łatkę klasowego kujona, pożycza mu książkę potrzebną do zaliczenia testu. Jarek od pierwszej strony przenosi się w świat „Najznakomitszych Historii Biblijnych”. Stając się bohaterem każdej z nich, odczuwa je na sobie, próbując zrozumieć co jest prawdziwą miarą wartości człowieka. Jakie cechy czynią nas prawdziwymi ludźmi i które ścieżki prowadzą do szczęścia?Z perspektywy czasu wiemy, że problemy człowieka od wieków nie zmieniły się prawie wcale. Nadal poszukujemy odpowiedzi na pytania o sens życia, o przyczynę naszej bytności na tym najlepszym z możliwych światów. Historie biblijne stają się więc źródłem uniwersalnych wzorców osobowych, powtarzających się i odmienianych przez wszystkie przypadki w historii ludzkości postaw i dylematów, prób walki lub pogodzenia się z losem. Te i wiele innych ciekawych tematów, nurtujących młodego człowieka mogli dostrzec w dzisiejszym spektaklu uczniowie klas piątych i szóstej ZSP w Miedźnej .Magdalena Grycz - Mocko
Już od kilku lat ZSP Miedźna bierze udział w ogólnopolskiej akcji Bieg Tropem Wilczym, wydarzeniu, którego zadaniem jest połączyć aktywność fizyczną z wiedzą na temat historii najnowszej naszego kraju.
Również tym razem w wydarzeniu wzięła udział cała społeczność szkoły i w piękny słoneczny dzień pokonała dystans 1963 metrów. Biegiem lub marszem, w grupach lub indywidualnie, wedle uznania, bo najważniejsza była dobra zabawa. Dla osób, które chciały się sprawdzić w rywalizacji typowo sportowej, Fundacja Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ufundowała fantastyczne medale, komiksy koszulki i torby.
Wszystkim którzy wzięli udział należą się wielkie brawa i zapraszamy za rok.
Najszybsi w swoich kategoriach byli:
HAŁAS AMELIA
PASAMONIK JULIA
SITNIK KLARA
DUROK KACPER
NORAS SEBASTIAN
CHODURA KACPER
KLIMALA PATRYCJA
BRAŃCZYK MAJA
ZARĘBA LENA
ŚMIEJA BŁAŻEJ
WUJEK SZYMON
TYBUSZEWSKI KAROL
7 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet! Było mnóstwo uśmiechów, serdecznych życzeń i miłych gestów. Nie zabrakło kwiatów, wyzwań damsko-męskich, słodkich upominków i wyjątkowej atmosfery🌷🌷🌷
Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym przez KRUS.
Szczegóły na stronie www.gov.pl/krus: konkurs plastyczny, konkurs na rymowankę.
Ostatni dzień półkolonii rozpoczęliśmy od spotkania z przedstawicielami sanepidu. Była to doskonała okazja, by dzieci przypomniały sobie o zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii. Gra ruchowa, którą przygotowały prowadzące toświetny sposób na przyswajanie wiedzy w zabawny i angażujący sposób. Po śniadaniu udaliśmy się do pizzerii Mateo w Brzeszczach, gdzie odbyły się warsztaty robienia pizzy. Dzieci mogły się nie tylko dobrze bawić, ale i nauczyć czegoś nowego. Miały sporo frajdy tworząc swoje własne pizze. Po wspólnych zabawach na sali zabaw wróciliśmy do szkoły, by podsumować spędzony czas na półkoloniach. Końcówka dnia upłynęła nam na zabawach zespołowych, przy których świetnie się bawiliśmy.
Dzisiejszego dnia czekała na nas świetna zabawa. Po śniadaniu i porannej zabawie udaliśmy się do sali zabaw Family Fun, gdzie mogliśmy szaleć do woli korzystając z atrakcji. Następnie udaliśmy się do kręgielni Hula Kula, gdzie walczyliśmy o najwyższą ilość punktów. Po powrocie do szkoły czekały na nas zabawy z klockami Lego.
Dziś spędziliśmy cały dzień w Pszczynie, po śniadaniu wyruszyliśmy do PCKulu na seans filmowy. „Mufasa” wzruszył nas do łez, a przywołane obrazy dżungli i sawanny nasyciły nasze oczy. Potem udaliśmy się do Stajni Książęcych na wystawę zatytułowaną „W blasku"- kolekcja opakowań z zapałek bardzo nam się podobała, naszą wyobraźnię pobudziły rzeźby z zapałek. Na warsztatach udało nam się wykonać piękne wyklejanki z naszymi znakami zodiaku. Po powrocie do szkoły nastąpiła wspólna zabawa i czas relaksu.
W szkole nie ma nudy! Dzisiejszy dzień spędzaliśmy w naszej szkole. O poranku przygotowaliśmy plakaty naszej grupy, jeden chłopcy a drugi dziewczyny. Potem projektowaliśmy makiety z użyciem klocków grawitacyjnych. Kolejnym punktem programu dzisiejszego dnia było spotkanie z przedstawicielami banku- warsztaty „Jak powstały pieniądze ?” oraz zabawa z Żyrafą Lokatką. Chwilę później wyruszyliśmy na spacer i wizytę w GBP w Grzawie, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych „Mały śląski kucharz” podczas których nauczyliśmy się przygotowywać domowy makaron i śląskie kluski. Po pysznym obiedzie rozpoczęliśmy rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej. Dzisiejszy dzień obfitował w atrakcje. To prawda w szkole nie może być nudno!
Powered by aSc EduPage