• PROJEKT UNIJNY-INFORMACJE I DOKUMENTY

UWAGA  RODZICE

Informujemy rodziców, że w tym roku szkolnym 2021/2022 w ramach Projektu Unijnego „PODNIESIENIE JAKOŚCI EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ W GMINIE MIEDŹNA”  od 19.09.2021 ruszyły ponownie zajęcia dodatkowe :

• Gimnastyka korekcyjna w grupach:

• KRASNALE                         wtorek   9.00- 10.00
            • PSZCZÓŁKI                         wtorek  10.00-11.00
            • BIEDRONKI                        czwartek 9.00- 10.00
            • MOTYLKI                           czwartek 10.00- 11.00
            • MRÓWKI                             czwartek 11.00- 12.00
          • Zajęcia indywidualne z SI:

• piątek    10.00- 11.30
          • Zajęcia indywidualne z neurologopedą:

• środa 08:20 - 09:50

UWAGA  RODZICE

Informujemy rodziców, że w ramach Projektu Unijnego „PODNIESIENIE JAKOŚCI EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ W GMINIE MIEDŹNA”

od 17.05.2021 ruszyły w naszym przedszkolu zajęcia dodatkowe :

• Gimnastyka korekcyjna w grupach:

• BIEDRONKI                       poniedziałek 12.00-13.00
          • PSZCZÓŁKI                        poniedziałek 13.00-14.00
          • MOTYLKI                           wtorek 12.00-13.00
          • KRASNALE                         wtorek 13.00- 14.00
          • Zajęcia indywidualne z SI:

• środa    10.00-11.00
          • piątek    9.00- 11.00
          • Zajęcia indywidualne z neurologopedą:

• środa 8.45-9.45

UWAGA!

REKRUTACJA   ZAKOŃCZONA

Informujemy, że zakończyła się rekrutacja  uzupełniająca w Gminnym Publicznym Przedszkolu im. Marii Kownackiej  w roku szkolnym 2020/2021  w ramach projektu „Podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Miedźna.”

Listy dzieci przyjętych do przedszkola umieszczono  na tablicach ogłoszeń w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miedźnej oraz Gminnym Publicznym Przedszkolu im. Marii Kownackiej w Miedźnej .

Po zakończeniu pierwszego i drugiego etapu rekrutacji, przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnej.

W ramach projektu „Podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Miedźna” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego utworzono 30 dodatkowych miejsc przedszkolnych w naszym przedszkolu.

Nabór dzieci rozpoczyna się od 18.01 2021 r.

Powstanie nowych miejsc było możliwe dzięki adaptacji pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej w Miedźnej na potrzeby dwóch oddziałów przedszkolnych. Dzięki temu w przedszkolu będzie funkcjonować 5 oddziałów dla łącznie 125 dzieci.  W nowo powstałych oddziałach w budynku Szkoły Podstawowej będą przebywały dzieci najstarsze tj. w wieku 6 i 5 lat. Dzięki temu dzieci te będą już na etapie przedszkolnym adaptowały się do funkcjonowania w szkole. Oddział przedszkolny znajdujący się w punkcie przedszkolnym zostanie przeniesiony do budynku przedszkola.

ZASADY NABORU

I ETAP

od 18.01.2021 r. do 21.01.2021

W pierwszym etapie rekrutacji przyjmowane są dzieci, które brały udział w rekrutacji do Gminnego Publicznego Przedszkola im. Marii Kownackiej w Miedźnej na rok szkolny 2020/2021, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, nie dostały się do w/w. przedszkola, a tym samym zostały wpisane na listę rezerwową.

Rodzic/ prawny opiekun, który nadal chce aby jego dziecko uczęszczało do Gminnego Publicznego Przedszkola im. Marii Kownackiej w Miedźnej musi w dniach od 18.01.2021 r. do 21.01.2021 r. złożyć następujące dokumenty:

– potwierdzenie woli przyjęcia dziecka (Załącznik nr 1),

– oświadczenie uczestnika projektu  (Załącznik nr 3),

– kartę informacyjną dotyczącą Uczestnika projektu (Załącznik nr 4),

Dokumenty należy złożyć w Sekretariacie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Miedźnej ul. Szkolna 24, 43-227 Miedźna, w godzinach jego funkcjonowania.

II ETAP

od 25.01.2021 r. do 29.01.2021 r.

Jeżeli w przedszkolu pozostaną wolne miejsca, dzieci przyjmowane są na podstawie wniosku, spełniające łącznie następujące kryteria:

– zamieszkują na terenie gminy Miedźna,

– dziecko jest w wieku uprawniającym do korzystania z zajęć wychowania przedszkolnego.

W przypadku większej liczby kandydatów spełniających ww. kryteria niż liczba miejsc, o przyjęciu dziecka do przedszkola decyduje data urodzenia dziecka, przy założeniu, że pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci starsze.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola należy złożyć w Sekretariacie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Miedźnej ul. Szkolna 24, 43-227 Miedźna, w godzinach jego funkcjonowania, w dniach od 25.01.2021 r. do 29.01.2021 r.

Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, mogą być przyjęte do niego dzieci które zamieszkują poza gminą Miedźna, przy uwzględnieniu zasady, że o przyjęciu dziecka decyduje data jego urodzenia.

Załączniki:

Załącznik nr 1- Potwierdzenie woli przyjęcia

Załącznik nr 2- Wniosek o przyjęcie dziecka

Załącznik nr 3- Oświadczenie uczestnika projektu

Załącznik nr 4- Karta informacyjna

Dokumenty do pobrania znajdują się również na stronach internetowych www.zoiw.miedzna.pl oraz www.zspmiedzna.edupage.org