• ZDALNE NAUCZANIE

        • DRODZY RODZICE

                     Od  25 marca na stronie internetowej przedszkola pojawiły się zakładki grup-BIEDRONKI, MOTYLE, KRASNALE,PSZCZÓŁKI.
                    Wychowawca będzie zamieszczał aktualną tematykę , treści programowe oraz zadania wychowawczo- dydaktyczne.
                      Ponadto znajdziecie tam ciekawe zabawy, pomysły oraz zadania do wykonania w kartach pracy, które zabraliście do domu. Zachęcamy do zaglądania w nasze przedszkolne okienka grup. Na pewno pomogą one przetrwać ten trudny czas.
                    Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrówka !

          Drodzy Rodzice!

                      Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Rodziców prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

                     Pragnę poinformować, że w obliczu zaistniałej sytuacji możecie Państwo kontaktować się z nami

          1. drogą mailową na skrzynkę pocztową przedszkola gppmiedzna@onet.eu
          2. telefonicznie z przedszkolem /32/ 211-61-11
          3. telefonicznie-indywidualnie z wychowawcą
          4. drogą mailową na skrzynkę pocztową utworzonych grup /adresy poda rodzicom wychowawca/

           

           

          Szanowni Rodzice, drogie Dzieci!

          Od poniedziałku 16 marca 2020 r. przenosimy się do świata online. W tej całej, trudnej dla nas wszystkich sytuacji, postaramy się publikować propozycje zabaw i pomoce dla naszych przedszkolaków. 

          Materiały publikowane przez nas nie są obowiązkowe. 

          5-6 latki:

          W tym tygodniu 6latki miały za zadanie poznać małą i wielką literę "f". Należy dzieciom zaprezentować sposób pisania liter, dzieci wodzą po śladzie litery palcem, ucząc się prawidłowego kierunku pisania o którym często niestety zapominają. Zanim nasze przedszkolaki przejdą do pisania małej i wielkiej litery "f" po śladzie, proponujemy zacząć ćwiczenia od:

          -rysowania litery na dużych arkuszach, wyklejanie litery plasteliną, zwijanie z wełny itp

          - dodatkowe karty pracy do prób pisania litery "f" f-nauka-literek.pdf  nauka-pisania-f.pdf /źródło:bystredziecko/ 

          Poświęćmy też ten czas w domu na doskonalenie u dzieci umiejętności czytania. W tym celu polecamy zabawy z sylabami - wyróżnianie sylab w wyrazie, dobieranie tych samych sylab (memory sylabowe), układanie słów z sylab naklejonych na klocki, czytanie prostych tekstów) 

          - sylaby z poznaną literą "f" nauka-czytania-sylaby-f.pdf nauka-czytania-sylaby-f2.pdf  sylaby-AFA-big.pdf   sylaby-czytanie-MPBL-WF-big.pdf /źródło:bystredziecko/

          Jak przybliżyć dzieciom temat wirusa? Mamy trzy publikacje, które na pewno w tym pomogą:
          1. https://rodzice.fdds.pl/wiedza/jak-rozmawiac-z-dzieckiem-o-niepokojacej-sytuacji-zwiazanej-z-koronawirusem/?fbclid=IwAR3m_olN1uSQPo7IEc41cpcp85LwN8FLQ2ldUsQW5TZ1tm0xXnhOgfra9PA
          2. https://www.dzieckiembadz.pl/2020/03/o-wirusie-ktory-nosi-korone-opowiadanie.html?m=1&fbclid=IwAR3Sl-d5P98Qu1uNgk5pzxE_2UfzQmVsWGYEHKb1Lw02VGg_bH76szMjtbg
          3. https://660919d3-b85b-43c3-a3ad-3de6a9d37099.filesusr.com/ugd/64c685_043dfd8a71d64cb78df2c51d21574e6b.pdf?fbclid=IwAR2WwHL5-8gOxBs4mtSafYYt9CDuFBBcidhEbgCl-sTGBm-Xln-fdy4eFy0
           

          Zachęcamy do kodowania:

           

          Przede wszystkich chcielibyśmy skupić swoją uwagę dzieciom 6letnim, które przygotowują się do szkoły. Dzieci te od września mają pójść do szkoły. Do tego czasu, mają osiągnąć gotowość szkolną. Nie wyobrażamy sobie, pozostawienia ich bez pomocy i przerwania tego procesu. Pozostawienie dzieci samym sobie, mogłoby skutkować brakiem opanowania nowych umiejętności, a nawet regresem. Dlatego prosimy o nadrabianie zaległości w kartach pracy, które dzieci zabrały ze sobą do domu w środę. Zachęcamy do pobrania zadań z kodowaniem, które rozwijają logiczne myślenie. 

           

           

          3-4 latki:

          Dla chętnych rodziców przedstawiamy przepisy na masy plastyczne do pobrania:

          masy_plastyczne.docx

          Rodziców młodszych dzieci zachęcamy do kolorowania, lepienia z plasteliny, masy solnej, wycinania, układania puzzli itp. 

          Na poczatek dla chętnych - pobieramy obrazek i wylepiamy plasteliną, stemplujemy farbą, przyklejamy kółeczka z dziurkacza, kulki z bibuły. 

          kot_do_wyklejania.docx

          W ostatnim czasie dzieci przypominały sobie zwierzęta z wiejskiego podwórka. Doskonałym ćwiczeniem dla rąk będzie rysowanie po śladzie poznanych zwierzątek (podczas rysowania dziecko może wydawać dźwięki takie jak dane zwierzątko). (źródło: pinterest.com)

          Zachęcamy również do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. 
          Adresy przydatnych stron i portali internetowych będziemy na bieżąco uzupełniać.
          • Serwis Telewizji Polskiej

          https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-

           

          Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.

           

          Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.”

           

          Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”.

           

          W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.

           

          • Serwis Polskie Radio Dzieciom

          www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

          To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.

           

          Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. W swoich programach realizują misję edukacyjną i dbają o poprawność językową. Programy emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom wspierają rozwój wyobraźni i kreatywności. Wspomagają także proces edukacji, odnosząc się pośrednio i bezpośrednio do programu nauczania.

           



          Prosimy uważnie i systematycznie śledzić niniejszą stronę, ponieważ wszystkie pliki będą sukcesywnie uzupełniane.
          Serdecznie Was pozdrawiamy. Trzymajcie się zdrowo!