• UWAGA KORONAWIRUS !

        • FUNKCJONOWANIE SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W OKRESIE
          OD 29 MARCA DO 9 KWIETNIA

           

          Na okres od 29 marca do 9 kwietnia 2021 r.

          przedłużono ograniczenia związane z funkcjonowaniem szkół podstawowych
          i ponadpodstawowych oraz ograniczenia te rozszerzono także o przedszkola,
          żłobki, czy kluby dziecięce.

          Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
          mogą uczęszczać wyłącznie dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci rodziców pracujących w zakładach leczniczych i podmiotach realizujących zadania publiczne w związku
          z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.


          Zapewnienie opieki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych jest organizowane na wniosek rodzica.

          Dla dzieci nieuczęszczających w tym czasie do przedszkoli będzie organizowana nauka zdalna w formie ustalonej przez dyrektora jednostki.

          W celu uzyskania szczegółowych informacji należy kontaktować się z danym przedszkolem lub szkołą podstawową.

           

          Wniosek o  zorganizowanie opieki w przedszkolu.docx

          SZANOWNI RODZICE

           

          • Rodzice odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci w drodze do przedszkola i z przedszkola.
          • Rodzice zobowiązani są do ścisłego stosowania obowiązujących w przedszkolu procedur postępowania określonych na podstawie zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego na czas pandemii koronawirusa COVID-19.
          • Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych
          • Rodzice nie przyprowadzają dziecka do przedszkola, jeśli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
          • Rodzice zobowiązani są przekazać nauczycielowi istotne informacje o stanie zdrowia dziecka
          • Rodzice zobowiązani są sprawdzić, czy dziecko nie zabrało do/z przedszkola jakichkolwiek przedmiotów lub zabawek.
          • Rodzice powinni przypominać dziecku podstawowe zasady higieny, takie jak: niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy  kichaniu czy kasłaniu.
          • Rodzice posiadają indywidualną ochronę nosa i ust   oraz rękawiczki (lub dezynfekują ręce) w momencie przyprowadzania dziecka do przedszkola i odbierania go z przedszkola.
          • Rodzice zobowiązani są poddać dziecko badaniu temperatury ciała przez wyznaczonego pracownika przedszkola przed /po przekroczeniem budynku przedszkola.
          • Rodzic zobowiązany jest przekazać nauczycielowi przedszkola numery szybkiego kontaktu -aktualne numery telefonów kontaktowych.
          • Po odebraniu dziecka z przedszkola należy niezwłocznego opuści  teren przedszkola.
          • Na terenie przedszkola zakazuje się tworzenia zgromadzeń osób dorosłych jak i dzieci - przed lub po pobycie w przedszkolu.
                       

          Szczegółowe zasady przyprowadzania dziecka do przedszkola

           

          • Budynek przedszkola  i punktu przedszkolnego został podzielony na trzy strefy (dziecka, rodzica, żywienia) i dla każdej z nich ustalono odrębny reżim sanitarny.
          • Strefę rodzica stanowi teren przed wejściem do budynku i holu
          • W strefie rodzica przed wejściem do holu może przebywać nie więcej niż 1 osoba dorosła  z dzieckiem.
          • W tym czasie pozostali rodzice z dziećmi oczekują w strefie rodzica przed budynkiem, zachowując dystans społeczny min. 1,5 m w odniesieniu do innych dzieci i ich rodziców. Dzieci stoją przy swoim rodzicu/opiekunie, nie biegają po terenie przedszkola.
          • Rodzice zobowiązani są do zakrywania ust i nosa.
          • Rodzic zatrzymuje się na wyznaczonej linii przed wejściem do budynku i czeka na swoją kolej wejścia do przedszkola.
          • Przy wejściu do holu rodzic dezynfekuje ręce, odbija kartę i sygnalizuje swoje przybycie dzwonkiem/ domofonem.
          •  dziecko wraz z wyznaczonym pracownikiem obsugi udaje się  do  szatni, który pomaga w czynnościach obsługowych (ubieranie itp.). Następnie odprowadza dziecko do sali przedszkolnej. Opiekę nad dzieckiem przejmuje nauczyciel

           

          Zasady odbioru dziecka z przedszkola

           

          • Odbiór dziecka jest możliwy wyłącznie przez rodzica bądź inną osobę dorosłą przez niego upoważnioną.
          • Za bezpieczeństwo dziecka odbieranego z przedszkola przez osobę upoważnioną przez rodziców odpowiedzialność ponoszą wyłącznie rodzice.
          • Dziecko wydawane jest rodzicowi przez pracownika obsługi z budynku przedszkola.
          • Rodzic zatrzymuje się na wyznaczonej linii przed wejściem do budynku i czeka na swoją kolej wejścia do przedszkola.
          • Przy wejściu do holu rodzic dezynfekuje ręce, odbija kartę i sygnalizuje swoje przyjście po dziecko przez domofon..
          • Rodzic czeka w wyznaczonej strefie aż pracownik przyprowadzi ubrane dziecko , z którym opuszcza budynek.

           

          Inne zasady

           

          • Na terenie przedszkola poza dziećmi i pracownikami przedszkola mogą przebywać wyłącznie osoby, których wejście zostało wcześniej uzgodnione.
          • Sprawy administracyjne adresowane do dyrektora należy kierować do sekretariatu szkoły w formie elektronicznej na adres zswm@op.pl  kontaktować się  telefonicznie  pod numerem 32/211 31 89, lub do wicedyrektora, rady pedagogicznej, rady rodziców na adres gppmiedzna@onet.eu, telefonicznie  pod numerem 32/211 61 11
          • Dopiero po telefonicznym uzgodnieniu czasu i miejsca można wejść do szkoły/przedszkola w celu załatwienia sprawy.
          • Dyrektor kontaktuje się z rodzicami i interesantami zdalnie, korzystając z poczty elektronicznej: e-mail - zswm@op.pl  lub telefonicznie -32/211 31 89 , zaś wicedyrektor -gppmiedzna@onet.eu,32/211 61 11 a także bezpośrednio na podstawie wcześniejszego ustalenia terminu spotkania.
          • Dyrektor/wicedyrektor przyjmuje skargi i wnioski złożone za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie w poniedziałki w godz. od 11.00 do 13.00.
          • Wszystkie ważne komunikaty, ogłoszenia są zamieszczane na stronie www przedszkola: https://zspmiedzna.edupage.org/a/przedszkole.
          • Bezpośrednie konsultacje nauczycieli z rodzicami są zawieszone do czasu zniesienia zakazów epidemicznych, kontakty wyłącznie w formie telefonicznej lub mailowej.

           

           
          PROCEDURY.docx-Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Miedźnej z dnia 28.08.2020 r. w sprawie posobu realizacji zadań  Gminnego Publicznego  Przedszkola im. Marii Kownackie w Miedźnej w czasie epidemii.

          Edukacja w Gminie Miedźna

          od września 2020 r.

          Mając na względzie obowiązujące obostrzenia oraz wytyczne MEN, a także GIS informuję Państwa, że edukacja w Gminie Miedźna w roku szkolnym 2020/2021 planowana jest w formie nauczania stacjonarnego.

          Bardzo ważne jest dla nas zapewnienie równego dostępu do kształcenia wszystkim dzieciom, a taką możliwość daje wyłącznie wprowadzenie dla wszystkich uczniów jednolitej formy kształcenia, którą bez wątpienia jest kształcenie stacjonarne odbywające się w szkolnych ławkach i w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem.

          Na wprowadzenie od 1 września kształcenia w formie stacjonarnej kładzie również nacisk Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nauka zdalna została wdrożona w trybie natychmiastowym, kiedy w marcu br. przekazano informację, że na tamten czas jest to jedyna możliwa bezpieczna forma edukacji. Dla wszystkich, nie tylko dla uczniów i rodziców, ale także dla nauczycieli, jak i osób decyzyjnych w zakresie oświaty nauka zdalna była traktowana jako działanie doraźne i nadal taką formą pozostaje.

          Ewentualne zamykanie szkół i przechodzenie na kształcenie zdalne będzie zależne od sytuacji epidemicznej na danym terenie i bezpośrednio w szkole.

          Szkoły i przedszkola są w trakcie przygotowań do nowego roku szkolnego celem zapewnienia bezpiecznych warunków pobytu uczniów i pracowników.

          Uczęszczanie do szkół i przedszkoli będzie wiązało się ze stosowaniem przez pracowników, uczniów i rodziców zasad, które każda szkoła i przedszkole wprowadzi, uwzględniając ogólnie nałożone przez GIS i MEN wytyczne, jak również indywidualny charakter jednostki.

          O ewentualnych zmianach w zakresie kształcenia w gminnych szkołach i przedszkolach rodzice będą uzyskiwali informacje na bieżąco bezpośrednio z placówki do której dziecko uczęszcza (strony internetowe jednostek).

          W obecnej sytuacji mamy świadomość, że mogą pojawić się okoliczności wymagające zmian. Jednak na chwilę obecną wszyscy uczniowie szkół podstawowych i szkoły ponadpodstawowej, wszystkie dzieci zapisane do przedszkoli oraz żłobka i klubu dziecięcego rozpoczną rok szkolny 2020/2021 w formie stacjonarnej, czyli w salach lekcyjnych lub salach przedszkolnych.

          Z życzeniami zdrowia, Jan Słoninka