22 i 24 listopada na hali w Gilowicach zostały rozegrane Gminne Zawody Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców. We wtorek swoje zmagania rozpoczęły klasy 7-8. Panowie jako mistrzowie gminy z zeszłego roku mieli być faworytami. Niestety ręczna jest dyscypliną w której bardzo ważnym elementem są warunki fizyczne, a w tych niestety sporo odstawaliśmy od reszty. Dodatkowo nasz szybki obrotowy Mati już w 3 minucie nabawił się kontuzji, a Paweł nie mógł wystąpić z powodu choroby. Ostatecznie chłopcy zajęli 3 miejsce, co w tych okolicznościach jest wielkim sukcesem.
W czwartek 24 listopada na zawody ruszyła kolejna grupa reprezentantów klas 4-6. Tym razem panie i panowie. W pełnym składzie wystąpiła tylko drużyna dziewcząt a u chłopaków znowu dała się we znaki jesienna pogoda i choroby. Zabrakło kluczowego rozgrywającego Michała i wysokiego obrońcy Błażeja co niestety przełożyło się na wynik. Mimo fantastycznej gry i remisu z mistrzami gminy ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce.
Panie w pełnym składzie i długą ławką rezerwowych nie miały najmniejszych problemów z zajęciem 1 miejsca w gminie nie tracąc nawet bramki a rzucając w 3 meczach 15. Tym samym już w marcu grupa dziewcząt młodszych 4-6 pojedzie reprezentować gminę na powiatowe zawody. BRAWO.
Ze względu na ilość zawodników nie będę ich tutaj wszystkich wymieniał - wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Każdemu z osobna, i wszystkim na raz należą się wielkie brawa za wielkie zaangażowanie, wolę walki do samego końca i reprezentowanie szkoły. BRAWO