Aktualności szkolne
Program półkolonii
XXXIV Gminne Biegi Uliczne
W dniu 13 czerwca zgłoszone dzieci wzięły udział w XXXIV Gminnych Biegach Ulicznych, zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli.Szczególne gratulacje składamy uczniom, którzy stanęli na podium:• Klara Sitnik – I miejsce w kategorii klas IV,• Paweł Stalmach – III miejsce w kategorii klas III,• Patrycja Klimala – I miejsce w kategorii klas VI–VII,• Klara Sajdok – III miejsce w kategorii klas VI–VII.Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, sportową postawę oraz godne reprezentowanie naszej placówki podczas XXXIV Gminnych Biegów Ulicznych.
6
Manifest młodych czytelników: „Jak nie czytam, jak czytam”!
- W naszej placówce odbył się finał szóstej edycji najpopularniejszej w Polsce akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Jej głównym pomysłodawcą jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.
Głównym celem tego wydarzenia jest złamanie stereotypu rzekomo nieczytającej młodzieży oraz pokazanie, że czytanie to czysta przyjemność, wolna od szkolnego przymusu. Zamiast nudnych akademii, postawiliśmy na pełen relaks – wspólnie czytaliśmy książki w przytulnej strefie oraz na świeżym powietrzu, udowadniając, że w młodych leży prawdziwa czytelnicza nadzieja!
Podczas tegorocznego świętowania postanowiliśmy oddać głos samym uczestnikom. Przeprowadziliśmy serię krótkich wywiadów z naszymi czytelnikami, pytając ich o autentyczne wrażenia i literackie wybory.
PARK TRAMPOLIN CZĘŚĆ PIERWSZA
Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, dlatego dla tych, którzy ciężko pracowali i reprezentowali szkołę na zawodach sportowych został zorganizowany wyjazd do parku trampolin Parabola w Czechowicach. Rumieńce i uśmiechy na twarzy są świetnym dowodem na to, że taka forma aktywności jest ciekawą alternatywą spędzania czasu wolnego. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za chęci, wzorową postawę i godne reprezentowanie naszej społeczności poza murami budynku ZSP w Miedźnej.
Spotkanie z p. Martą Lysko
3 czerwca odwiedziła nas mama ucznia klasy 1a – pani Marta Lysko, pracująca w Nadleśnictwie Kobiór. Opowiedziała dzieciom o zwierzętach żyjących w naszych lasach oraz zaprezentowała ciekawe eksponaty. Uczniowie malowali drewniane ptaki, układali puzzle XXL i z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, ciekawe spotkanie, upominki dla dzieci oraz budki lęgowe, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa. Budki zostały już zawieszone na naszym szkolnym placu zabaw.
9
Archiwum Aktualności