W ramach wzbogacania wiedzy o witaminach, owocach i warzywach uczniowie przygotowali pyszne sałatki owocowe – pełne kolorów i zdrowia.
Było smacznie, zdrowo i wesoło!
W ramach wzbogacania wiedzy o witaminach, owocach i warzywach uczniowie przygotowali pyszne sałatki owocowe – pełne kolorów i zdrowia.
Było smacznie, zdrowo i wesoło!
Z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbyła się dyskoteka 🪩Przy dźwiękach muzyki granej przez DJ-a uczniowie tańczyli i świetnie się bawili. Radość, energia i dobry humor towarzyszyły wszystkim uczestnikom.🤩
30 września na boisku piłkarskim w Woli odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe, na których nie mogło zabraknąć biegaczy i biegaczek z naszej szkoły. Z bardzo dobrej strony pokazały się obie nasze reprezentacje które wywalczyły pierwsze i drugie miejsce.
W kategorii pań od pierwszej do ostatniej zmiany prowadziła nasza drużyna w składzie: SAJDOK KLARA, MAJA BRAŃCZYK, LENA ZARĘBA, WOJTAS NATALIA, HANIA PUSTELNIK i PATRYCJA KLIMALA. Tym samym dziewczyny będą reprezentować Gminę Miedźna na powiatowo-rejonowych zawodach w Łące, które już niebawem.
Męska ekipa również pięknie zaprezentowała swoje biegowe umiejętności i po zaciętym boju do ostatniej zmiany i ostatnich metrów ulegli ekipie z Góry. Nasi biegacze to: KAROL TYBUSZEWSKI, KRZYSZTOF RATAJ, KAMIL WITOSZEK, PASTUSZKA DAWID, SITNIK ROBERT, MAKSYMILIAN FURCZYK i HUBERT GALOCH.
Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa i podziękowania za świetne reprezentowanie szkoły, a paniom życzymy dalszych sukcesów.
30 września to bardzo ważna data w kalendarzu- Dzień Chłopaka🥳Tego dnia nie mogło zabraknąć przygód! Była piracka wyprawa, wyścigi w workach, układanie Lego i pyszne, zdrowe przekąski na doładowanie energii. 🏴☠️🥗 To był dzień pełen śmiechu, zabawy i dobrego humoru!
Dzięki uprzejmości Rady Rodziców w szkole funkcjonuje dystrybutor wody. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy uczniów do korzystania ☺️🚰
W środę 24 września naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – policjanci!Pierwszoklasiści mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca policjanta, jakie są zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo na co dzień. Dzieci chętnie zadawały pytania i z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści naszych gości.
Szanowni Państwo,w związku ze zmianami dotyczącymi legitymacji szkolnych oraz wprowadzeniem nowej funkcjonalności umożliwiającej uczniom dodanie legitymacji szkolnych w aplikacji mObywatel Junior, przedstawiamy krótki informator:
Dnia 18 września br. spotkał nas wyjątkowy zaszczyt – otrzymaliśmy niezwykle prestiżową nagrodę Miedźniański Ul. Dziękujemy za dostrzeżenie naszych działań i to cenne wyróżnienie.
17 września nasza szkoła była organizatorem turnieju piłki nożnej w ramach programu „Z orlika na stadion” Po murawie boiska biegali uczniowie wszystkich szkół podstawowych naszej gminy walcząc o zwycięstwo i awans do etapu regionalnego. Każdy z 60 zawodników otrzymał pamiątkowy medal, sporą dawkę endorfin, adrenaliny i zdrowia.W kategorii U 13 bezapelacyjnie najlepsi okazali się panowie z ZSP Miedźna wygrywając wszystkie mecze, tracąc przy tym tylko jedną bramkę i już w październiku ruszą powalczyć na kolejnym szczeblu rozgrywek.Naszą szkołę reprezentowali: Bartas Jakub, Witoszek Kamil, Szafron Kacper, Tymoteusz Faruga, Maksymilian Furczyk, Tybuszewski Karol, Robert Sitnik, Galoch Hubert, Błażej Faruga, Piechówka Miłosz. Brawo panowie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.Wielkie podziękowania za przybycie dla wszystkich opiekunów i zawodników (mimo niesprzyjającej aury). Bez Was nie byłoby tych zawodów.
🎓 Stypendium Wójta Gminy Miedźna
dla szczególnie uzdolnionych uczniów
Stypendium Wójta Gminy Miedźna to jednorazowe wsparcie finansowe dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miedźna, którzy osiągają wybitne wyniki w nauce, sporcie lub działalności artystycznej.
Ma ono charakter motywacyjny i nie zależy od sytuacji materialnej ucznia.
Stypendium mogą otrzymać:
Uczeń musi spełniać dwa warunki jednocześnie:
Szczegółowa punktacja dostępna jest w regulaminie.
Uwaga: brane są pod uwagę maksymalnie 3 najwyżej punktowane osiągnięcia, za które przyznawane są punkty.
Do wniosku należy dołączyć:
Dokumenty muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez ucznia, rodzica lub opiekuna prawnego.
Kto może złożyć wniosek:
Wniosek składa się na odpowiednim formularzu, dostępnym w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej.
Termin składania wniosków:
📅 Wnioski można składać od 1 do 15 września każdego roku – za osiągnięcia z poprzedniego roku szkolnego do kancelarii Urzędu Gminy Miedźna, ul. Wiejska 131, 43-227 Miedźna.
Szanowni Państwo, poniżej przedstawiamy program nauczania edukacji zdrowotnej w klasach 4-8. Prosimy o zapoznanie się z nim.
Program_nauczania_edukacji_zdrowotnej_w_szkole_podstawowej_.pdf
Dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2025/26!
Pani Dyrektor Zofia Kempka serdecznie powitała zaproszonych gości, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców, a w szczególności naszych najmłodszych – pierwszoklasistów, którzy z radością odebrali swoje rogi obfitości.
W uroczystości uczestniczyli także Wójt Gminy Miedźna, Pan Jan Słoninka oraz Dyrektor ZOiW, Pani Marzena Mandla. Pan Wójt złożył wszystkim uczniom życzenia spokoju, bezpieczeństwa, radości i wytrwałości.
Całej społeczności szkolnej życzymy, aby nadchodzący rok był wyjątkowy, pełen dobrych chwil i sukcesów.
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas I na zebranie, które odbędzie się w środę 27.08.2025r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej.
________________________________________________________________________________________
Informujemy, że wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2025/2026 można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły.
Termin składania wniosków 25.08.2025 do 10.09.2025
WNIOSEK-O-PRZYJECIE-DZIECKA-DO-SWIETLICY-SZKOLNEJ-_wrzesien_2025.docx
Informujemy o kolejnym odcinku nowego projektu Śląskiej Kurator Oświaty – „EDUTALK PODCAST – rozmowy o edukacji (i nie tylko)!”.
Zapraszamy do wysłuchania podcastu:
https://youtu.be/9c8Pp3KvU7Uzzzxzzxzzzzxxz
Dołączcie do nas i bądźcie częścią edukacyjnej rozmowy!
Z przyjemnością informujemy o nowym projekcie Śląskiej Kurator Oświaty –
„EDUTALK PODCAST – rozmowy o edukacji (i nie tylko)!”. To cykl
inspirujących rozmów, w których poruszane są aktualne tematy związane z
oświatą, wychowaniem, rozwojem uczniów i nauczycieli, a także wyzwania,
przed którymi stoi współczesna szkoła.
Gośćmi są eksperci, osoby zaangażowane w rozwój edukacji w naszym
regionie. Ich doświadczenia, refleksje i pomysły mogą stać się cennym
źródłem wiedzy i inspiracji dla całej społeczności szkolnej.
https://www.youtube.com/watch?v=BCBsXCxxOYc
Dołączcie do nas i bądźcie częścią edukacyjnej rozmowy!
Powered by aSc EduPage