W czasie zajęć świetlicowych uczniowie tworzyli tablice edukacyjną. Głównym celem było uświadomienie ile cukru maja różne produkty spożywane przez uczniów.
Ile cukru w ...? Ostrożnie z cukrem.
SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE RECYTATORSKIM
Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy Katarzyny Sajdok z klasy VII, która zdobyła III miejsce w XXIX Turnieju Recytatorskim - kategoria Konkurs Główny. Jury doceniło dobór tekstu i pamięciowe opanowanie długiego tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Justyna Madejska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
SMACZNIE, ZDROWO,KOLOROWO.
W czasie zajęć uczniowie klasy Ia rozmawiali na temat właściwego odżywiania. Dowiedzieli się, że podstawą codziennej diety są warzywa i owoce, które są głównym źródłem witamin. Dlatego, żeby być zdrowym powinni je jeść kilka razy dziennie. Samodzielnie przygotowali pyszną, zdrową sałatkę owocową, którą z ochotą zjedli. Wykazali się również kreatywnością i pomysłowością wykonując ciekawe ludziki z warzyw i owoców.
9
Uwaga!!! Przetarg
Wszystkie informacje o przetargu w zakładce PRZETARG
Szacowanie pierwiastków
Szacowanie wielkości danego pierwiastka.Trudne? Łatwe? Wystarczy zrozumieć. Klasa VII doskonale poradziła sobie z nowym dla nich zagadnieniem.
3
Malarze i Miś
Z okazji dnia pluszowego misia klasa 1b przygotowała domową farbę w kolorze brązowym. Za pomocą słomek uczniowie rozdmuchali farbę po obrazku z misiem w roli głównej.
3
Dzień Pluszowego Misia- teatr
Skąd się wzięły pluszowe misie? W naszej bibliotece pokazaliśmy historię za pomocą krótkiego przedstawienia w teatrzyku cieni pt.Historia Misia Teddy. Postacie występujące w przedstawieniu to: mama niedźwiedzica, mały miś, myśliwy, właściciel sklepu z zabawkami i jego żona. Ich sylwetki wykonane zostały z czarnej tektury. Postacie poruszały się na tle półprzezroczystego ekranu oświetlonego lampą biurową. Aktorami poruszającymi postacie były: Blanka Muller, Natalia Kocur, Zuzanna Wróbel a narratorem Matylda Biela.
Historię misia Teddego obejrzały klasy I-III i klasa V. Bibliotekarz przypomniał czytelnikom o innych znanych postaciach literackich misia. Był to Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Czarny Nosek a przede wszystkim Plastuś z opowiadań Marii Kownackiej pt.Plastusiowy pamiętnik i zachęcił do przeczytania ciekawostek z życia niedźwiedzi.
Na spotkaniu wręczono nagrody książkowe i dyplomy dla czytelników wyróżnionych w konkursie bibliotecznym: Literackie Misie. Pierwsze miejsce zajęły czytelniczki z klasy II: Jagoda Włodarska i Antonina Adamczyk, dyplomy otrzymali czytelnicy z klasy IIIb: Natalia Wojtas i Jakub Bartas.
Dziękuję za udział w konkursie i spotkaniu.
1
Dzień Pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wykonali pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych klasach. Miś brał udział we wszystkich zajęciach na wf , matematyce j. polskim.
14
Szkolna zabawa andrzejkowa
W środę 23.11.2022 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe: wybór imienia swojej drugiej połówki z serduszka i wiele innych pokazujących super przyszłość. Po poznaniu swojej przyszłości uczniowie doskonale bawili się na szkolnej dyskotece.
16
Rzeczywistość VR
#laboratoriaprzyszlosci
Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, otrzymanemu w ramach laboratoriów przyszłości, nauka staje się ciekawsza, uczniowie nabywają nowe umiejętności, a nawet sprawiają niespodzianki mlodszym kolegom.
Rehabilitacja dla dzieci w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój
Matematyczny kodeks
Klasa IV w czasie lekcji matematyki odkryła zasady poruszania się po działaniach. Zgodnie z odkrytym kodeksem matematycznym poruszali się po ulicy Mnożenia i dzielenia, ulicy Różnych działań czy obwodnicy Potęg.
Podróż po świecie z "Potęgami"
Uczniowie klasy 7 w czasie lekcji powtórzeniowej z działu "Potęgi" podróżowali po świecie. Odwiedzili m.in Wenezuelę, Kanadę, Indię itd. Warunkiem tej podróży było odwiedzenie 12 stacji matematycznych i rozwiązaniu zadań dotyczących potęg.
5
„WYZWANIE PLANK”
Wczoraj na pierwszej długiej przerwie na Sali Gimnastycznej odbyło się „WYZWANIE PLANK” czyli nasza DESKA 💪🏻💪🏻💪🏻 Uczniowie chętni mogli się sprawdzić ile są wstanie wytrzymać w tej pozycji. 😁😁😁Mistrzem Szkoły z pośród chłopców został I miejsce Szymon Wujek z klasy 4 czas 5,09sek
II miejsce Mateusz Folek z klasy 6 z czasem 5.05min
III miejsce Kacper Szafron z klasy 3b z czasem 4,44min
Dziewczęta pokazały klasę 💪🏻💪🏻💪🏻
I miejsce Maja Brańczyk z klasy 3a z czasem 10:45min
II miejsce Milena Wojtas klasy 2 z czasem 10:35min oraz III miejsce Małgosia Sajdok z klasy 3a z czasem 9:05h
🏆🏆🏆GRATULACJE 🏆🏆🏆DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW WYZWANIA
I zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych.3
Szkoła do hymnu
Głosowanie
Głosowanie trwa do 22 listopada 2022 Ilość głosów z jednego telefonu dowolna.
Międzynarodowy Dzień Niewidomych
13 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Niewidomych, który obchodzony jest od 1943 roku. Data święta upamiętnia rocznicę urodzin Valentina Hauya, założyciela pierwszej szkoły dla niewidomych w Paryżu. Celem dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób niewidzących lub słabowidzących.
Czy zastanawialiśmy się kiedyś, jak funkcjonują osoby niewidome lub słabowidzące?
Uczniowie klasy szóstej, chcieli się o tym przekonać, dlatego na chwilkę zamknęli oczy, by popatrzeć sercem na potrzeby osób z dysfunkcją wzroku, które są wokół nas. Nie bądźmy obojętni, bo może się okazać, że to właśnie my „żyjemy w ciemności”.
8
Sok w wykonaniu klasy Ib
Mimo jesiennej szarugi, klasa Ib postanowiła zadbać o swoje zdrowie i odporność przyrządzając pyszny sok ze świeżych owoców i warzyw. Uczniowie połączyli przyjemność i zabawę z krótką lekcją matematyki - wszystkie zbiory zostały policzone i posegregowane. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczenego korzystania ze sprzętu jakim jest sokowirówka, wszystkie działania uczniów były wykonywane pod czujnym okiem nauczyciela. Uczniowie wiedzą, że świeży sok to idealny i zdrowy dodatek do drugiego śniadania, dlatego chętnie zajadali się kanapkami popijając soczek. Na koniec klasa Ib wykonała w grupach jesienne jadłospisy.
6
VII klasa poznała układ pokarmowy
- 4
Zajęcia na basenie
Oto jak pływa klasa II.
7
Archiwum Aktualności