Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już na dobre zagościł w naszym szkolnym kalendarzu. Tabliczkę mnożenia wykorzystujemy na co dzień, a 1 października 2021 roku był jej dzień, intensywniej ją przypominaliśmy, wykorzystywaliśmy w zabawach i do wzajemnego przepytywania się.Najpierw odbył się krótki apel w czasie, którego zostały ogłoszone wyniki konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”:
W klasach III
miejsce I Michał Ogonowski miejsce II Bartosz Wojciech
w klasach IV
miejsce I Karolina Gorol miejsce II Błażej Śmieja
w klasach V i VI
miejsce I Jadwiga Przewoźnik miejsce II Błażej Ryguła
Nasi mistrzowie utworzyli patrole egzaminacyjne i przez cały dzień w czasie przerw przepytywali wszystkich również nauczycieli. Na początku swój egzamin zdawała pani dyrektor Zofia Kempka.W ciągu całego dnia w szkole można było także zmierzyć się z różnymi zagadkami i zabawami tabliczkowymi. Odbyły się klasowe zawody matematyczne w układanie” piramid kubeczkowych”, graliśmy w „Piłkarza matematyka” i „Kabum”. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się tabliczkowe podchody matematyczne i znalezienie tajemniczego szyfru. Nauka tabliczki mnożenia może być przyjemna i na pewno pożyteczna.