Wydarzenia
Dzień Pluszowego Misia- teatr
Skąd się wzięły pluszowe misie? W naszej bibliotece pokazaliśmy historię za pomocą krótkiego przedstawienia w teatrzyku cieni pt.Historia Misia Teddy. Postacie występujące w przedstawieniu to: mama niedźwiedzica, mały miś, myśliwy, właściciel sklepu z zabawkami i jego żona. Ich sylwetki wykonane zostały z czarnej tektury. Postacie poruszały się na tle półprzezroczystego ekranu oświetlonego lampą biurową. Aktorami poruszającymi postacie były: Blanka Muller, Natalia Kocur, Zuzanna Wróbel a narratorem Matylda Biela.
Historię misia Teddego obejrzały klasy I-III i klasa V. Bibliotekarz przypomniał czytelnikom o innych znanych postaciach literackich misia. Był to Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Czarny Nosek a przede wszystkim Plastuś z opowiadań Marii Kownackiej pt.Plastusiowy pamiętnik i zachęcił do przeczytania ciekawostek z życia niedźwiedzi.
Na spotkaniu wręczono nagrody książkowe i dyplomy dla czytelników wyróżnionych w konkursie bibliotecznym: Literackie Misie. Pierwsze miejsce zajęły czytelniczki z klasy II: Jagoda Włodarska i Antonina Adamczyk, dyplomy otrzymali czytelnicy z klasy IIIb: Natalia Wojtas i Jakub Bartas.
Dziękuję za udział w konkursie i spotkaniu.
1
Dzień Pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wykonali pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych klasach. Miś brał udział we wszystkich zajęciach na wf , matematyce j. polskim.
14
Szkolna zabawa andrzejkowa
W środę 23.11.2022 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe: wybór imienia swojej drugiej połówki z serduszka i wiele innych pokazujących super przyszłość. Po poznaniu swojej przyszłości uczniowie doskonale bawili się na szkolnej dyskotece.
16
Rzeczywistość VR
#laboratoriaprzyszlosci
Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, otrzymanemu w ramach laboratoriów przyszłości, nauka staje się ciekawsza, uczniowie nabywają nowe umiejętności, a nawet sprawiają niespodzianki mlodszym kolegom.
Rehabilitacja dla dzieci w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój
„WYZWANIE PLANK”
Wczoraj na pierwszej długiej przerwie na Sali Gimnastycznej odbyło się „WYZWANIE PLANK” czyli nasza DESKA 💪🏻💪🏻💪🏻 Uczniowie chętni mogli się sprawdzić ile są wstanie wytrzymać w tej pozycji. 😁😁😁Mistrzem Szkoły z pośród chłopców został I miejsce Szymon Wujek z klasy 4 czas 5,09sek
II miejsce Mateusz Folek z klasy 6 z czasem 5.05min
III miejsce Kacper Szafron z klasy 3b z czasem 4,44min
Dziewczęta pokazały klasę 💪🏻💪🏻💪🏻
I miejsce Maja Brańczyk z klasy 3a z czasem 10:45min
II miejsce Milena Wojtas klasy 2 z czasem 10:35min oraz III miejsce Małgosia Sajdok z klasy 3a z czasem 9:05h
🏆🏆🏆GRATULACJE 🏆🏆🏆DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW WYZWANIA
I zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych.3
Międzynarodowy Dzień Niewidomych
13 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Niewidomych, który obchodzony jest od 1943 roku. Data święta upamiętnia rocznicę urodzin Valentina Hauya, założyciela pierwszej szkoły dla niewidomych w Paryżu. Celem dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób niewidzących lub słabowidzących.
Czy zastanawialiśmy się kiedyś, jak funkcjonują osoby niewidome lub słabowidzące?
Uczniowie klasy szóstej, chcieli się o tym przekonać, dlatego na chwilkę zamknęli oczy, by popatrzeć sercem na potrzeby osób z dysfunkcją wzroku, które są wokół nas. Nie bądźmy obojętni, bo może się okazać, że to właśnie my „żyjemy w ciemności”.
8
Sok w wykonaniu klasy Ib
Mimo jesiennej szarugi, klasa Ib postanowiła zadbać o swoje zdrowie i odporność przyrządzając pyszny sok ze świeżych owoców i warzyw. Uczniowie połączyli przyjemność i zabawę z krótką lekcją matematyki - wszystkie zbiory zostały policzone i posegregowane. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczenego korzystania ze sprzętu jakim jest sokowirówka, wszystkie działania uczniów były wykonywane pod czujnym okiem nauczyciela. Uczniowie wiedzą, że świeży sok to idealny i zdrowy dodatek do drugiego śniadania, dlatego chętnie zajadali się kanapkami popijając soczek. Na koniec klasa Ib wykonała w grupach jesienne jadłospisy.
6
Zajęcia na basenie
Oto jak pływa klasa II.
7
Podziękowanie
Wyniki "Konkursu Żołędziowego” ŻOŁĘDZIE I KASZTANY DLA ZWIERZĄT NA ZIMĘ ZBIERAMY….
Początkiem listopada rozstrzygnięto konkurs żołędziowy. Akcja polegała na zbiórce owoców dębu szypułkowego - żołędzi, kasztanów oraz owoców dębu czerwonego -„bączków” - budowaniu świadomości oraz rozbudzaniu wrażliwości wśród młodego pokolenia.
Dzieci i młodzież zbierając żołędzie, czy kasztany czuły się współodpowiedzialne za zdrowie i życie zwierząt.
Zebraliśmy 450 kg. Chcąc nagrodzić zaangażowanie uczniów naszej szkoły postanowiono uhonorować ucznia, który nazbierał największą ilość owoców lasu, a jest to Jan Janosz (klasa IV).
Zapraszamy po odbiór nagrody do świetlicy szkolnej.
Gratulujemy!
Wycieczka na Górę Św. Anny
10 listopada klasy 4 - 8 uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny, gdzie uczniowie zwiedzili także pomnik poświęcony powstaniom śląskim oraz amfiteatr. W ten sposób uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat patrona szkoły. W programie wycieczki znalazło się również zwiedzanie Muzeum Krzyża w Górze św. Anny oraz JuraPark w Krasiejowie.
17
Święto Niepodległości
8 listopada w szkole obyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Motywem akademii było hasło: Polska jest jedna - pokoleniom naszych przodków w hołdzie. Program poetycko-muzyczny przygotowała klasa siódma. Uczniowie mogli posłuchać pięknych pieśni patriotycznych oraz wyboru poezji poświęconej walce Polaków o odzyskanie niepodległości w ciągu 123 lat niewoli.
3
Rozwijamy wenę czytelniczą – „Świtezianka” A. Mickiewicz
W dniu 8 listopada 2022 r. na lekcjach j. polskiego klasy VIII a , VIII b gościliśmy panią Renatę Szwedę, pracownika Gminnej Publicznej Biblioteki w Miedźnej z/s w Grzawie.
Nasz gość przygotował ciekawą wersję opracowania lektury szkolnej „Świtezianka”
A. Mickiewicza. W ramach zajęć przypomniano treść ballady oraz jej cechy gatunkowe.
Na zajęciach głównym celem było dopisanie dalszego ciągu historii strzelca i Świtezianki. Młodzież bawiła się doskonale i uruchamiała pokłady swojej inwencji twórczej. Pokazano, iż książki są nieskończonym źródłem zabawy i wiedzy.
Umiejętność czytania to pewność siebie, samodzielność, rozwijanie kompetencji, komunikacji i rozwój intelektualny.
4
-----------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------
GODZINY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ
6:30-16:00
szczegółowe informacje w zakładce dla rodziców
------------------------------------------------------------
"Gotowi na wiedzę"
Galeria zdjęć
brak danych