Wydarzenia
ZŁOTE CHŁOPAKI CZYLI GMINNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ
W dniu 12 kwietnia panowie z klas 4-6 stawili się po świątecznym obżarstwie na Gminnych Zawodach Piłki Nożnej. Nikt przez te kilka dni nie nabawił się nadwagi, a rodzinne siedzenie przy stole wpłynęło pozytywnie nie tylko na formę fizyczną ale również pozytywnie nastroiło zawodników do rywalizacji.
Można by pisać długo, pięknie i z polotem ale to zostawmy polonistom. Na murawie orlika był po prostu ogień. Emocje większe niż na reprezentacji bo tutaj było wszystko - walka, poprzeczki, faule, kontuzja i niespodziewane zwroty akcji czyli kwintesencja zawodów w szkole podstawowej. Wszystkie te elementy zostały odpowiednio zmieszane i wyszło co wyszło czyli pierwsze miejsce w Gminnych Zawodach Piłki Nożnej. Już niebawem drużyna z naszej szkoły będzie reprezentować Gminę Miedźna na zawodach powiatowych.
W sumie panowie zdobyli 6 bramek a stracili 2.
Szkołę dzielnie reprezentowali: CHROBOK PAWEŁ, BARTŁOMIEJ SOSNA, FOLEK MATEUSZ, FARUGA MICHAŁ, SZYMON WUJEK, ŚMIEJA BŁAŻEJ, KACPER WITOSZEK, HUBERT STALMACH i NYCZ ARTUR
Brawo Panowie
„Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”
Wyobraźnia nie zna granic. Uczniowie klasy 4 są tego najlepszym dowodem. Podczas omawiania lektury „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki wykonali wspaniałe projekty tytułowego magicznego przedmiotu. Zredagowali również opisy swojego krzesła, uwzględniając jednocześnie jego magiczną moc. Justyna Madejska
15
Dzień Nowych Technologii
Uwaga, uwaga 05.04 doszło do niebywałego wydarzenia! Szkołę w Miedźnej odwiedził Mikołaj Kopernik 😉. Jego wizyta związana była z obchodami Dnia Nowych Technologii, podczas którego uczniowie zapoznali się z sylwetkami najwybitniejszych polskich naukowców, a także sami wczuli się w rolę wynalazców i...stworzyli naprawdę niezwykłe dzieła: śmieciozbieracza, eko-słonia, kurę znosząca złote jajka, sprawdzili, czy z ziemniaków i cytryn można wyprodukować prąd, skonstruowali nowoczesny komputer, samoładującą się zmywarkę, nowatorski aparat fotograficzny, robota-kelnera, zaprojektowali kompaktowy, obrotowy parking samochodowy oraz wykorzystując własności przewodnictwa elektrycznego wprawili obrączkę w ruch. Po omówieniu swoich wynalazków, młodzi konstruktorzy, mieli okazję zapoznać się z ekspozycją "interaktywnego", miedźniańskiego Muzemu Technologii 😉
61
Leporello - harmonijne podsumowanie pracy z lekturą.
Klasa piąta przygotowała książki - harmonijki w których zamieściła informacje i ciekawostki o zwycięskich bohaterach Narni: Zuzannie, Łucji, Piotrze i Edmundzie. Baśniowe motywy "Opowieści z Narni' na długo zapadną nam w pamięć, a pamiątka po tym pięknym spotkaniu zostanie książeczka leporello.
Urodziny Andersena
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest w dniu urodzin znanego, duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena- 2 kwietnia .Tegoroczne święto przypadło na niedzielę, dlatego w naszej szkole ten szczególny dzień uczciliśmy w piątek - 31marca. Piątoklasiści przygotowali się do tego wydarzenia podczas zajęć rozwijających z języka polskiego oraz w ramach spotkań w bibliotece szkolnej. W pierwszej części spektaklu dzieci zaprezentowały sylwetkę pisarza oraz przybliżyły jego twórczość, druga część była historią życia ubogiej dziewczynki, żyjącej w XIX wieku, na motywach noweli "Katarynka". Przedstawienie urozmaicili czwartoklasiści, którzy przebrali się z bohaterów bajek wielkiego pisarza. Widzami w naszym szkolnym teatrze byli zaproszeni uczniowie klas młodszych, którzy żywo reagowali na to, co przedstawili młodzi aktorzy.
Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie !
6
Zapisy dzieci do I klasy - zgłoszenia z obwodu szkoły
W celu przyjęcia dziecka z obwodu szkoły do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 należy dokonać zgłoszenia dziecka. Wypełnione zgłoszenie należy złożyć w sekretariacie szkoły.
Do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, dzieci i młodzież zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu (Ustawa Prawo Oświatowe, art. 130 ust. 5). Dokonanie zgłoszenia jest równoznaczne z przyjęciem dziecka do szkoły.
Obwód naszej szkoły to Sołectwa: Miedźna (oprócz ul. Janygowiec) i Grzawa.
Druki zgłoszenia można pobrać w sekretariacie szkoły. Więcej informacji w zakładce REKRUTACJA
oswiadczenie__-_pracuje_w_obwodzie_szkoly(3).doc
oswiadczenie__-_rodzenstwo_kandydata(3).doc
oswiadczenie-__szkola_blizej_miejsca_zamieszkania(3).doc
POWIATOWE ZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT - JEST PUDŁO I MAGICZNA LICZBA 13
28 marca zespół dziewcząt z klas 4-6 po wcześniejszym zwycięstwie w Gminie Miedźna udał się na powiatowe zawody z piłki ręcznej, które odbyły się w SP4 w Pszczynie.
Wszystkie drużyny zostały podzielone na 2 grupy eliminacyjne, a z każdej z grup do kolejnego etapu awansowały po dwie najlepsze drużyny - zgodnie z oczekiwaniami tutaj nie było problemów. O wejście do finału zmierzyliśmy się z SP Suszec i tutaj stało się coś niesamowitego. SP Miedźna oddaje w meczu w światło bramki 13 rzutów, przeciwnik 2 i niestety przegrywamy 1:2. Jeśli masz umiejętności, przewagę w rywalizacji sportowej to na końcu musisz mieć jeszcze odrobinę zwykłego szczęścia, którego niestety akurat w tym meczu zabrakło.
W meczu o 3 miejsce bez problemów zanotowaliśmy zwycięstwo nad ekipą z Pawłowic i całe zawody zakończyliśmy "na pudle"
Brawo dla dziewczyn za walkę, zaangażowanie, godziny spędzone na SKS`ach Mam nadzieję, że to dopiero początek tej drużyny.
Szkołę reprezentowały: OLA TAN, MALWINA WYGRABEK, FAUSTYNA ULCZAK, ZOSIA RYSZKA, NIKOLA KLENCZAR, KASIA MAZUR, NATALIA WOJCIECH, PAULINA LOTAWIEC, MILENA STALMACH, AMELIA WITOŚ, SAJDOK ALICJA
KONKURS WIEDZY Z PIERWSZEJ POMOCY
27 marca grupka uczniów klasy 8a w składzie: ANTECKA OLA, EMILIA ADAMCZYK i ANIA JANOSZ (pierwsza drużyna) oraz JASKÓLSKI PAWEŁ, ZUZANNA SZAFRON i WITOSZEK KUBA (drużyna rezerwowa) wzięła udział w konkursie wiedzy z pierwszej pomocy który odbył się w Powiatowym Zespole Nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.
Startowało 28 zespołów, zawody odbyły się w miłej atmosferze a uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną (test) oraz praktyczną (losowanie scenek w których należało adekwatnie do sytuacji udzielić pierwszej pomocy)
O ile z wiedzy teoretycznej naszej ekipie poszło bardzo dobrze to w kategorii scenek prym wiodły drużyny, których uczniowie należą do pozaszkolnych organizacji zajmującej się m.in. udzielaniem pierwszej pomocy (strażacy, harcerze itp)
Dziękuję reprezentantom za pracę i poświęcenie swojego wolnego czasu na poszerzenie wiedzy z pierwszej pomocy.
VII Leśne bieganie dla zdrowia
Saint Patrick's Day
Marzec, to miesiąc, w którym obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, czyli narodowe święto Irlandii i jej mieszkańców. Ze względu na swoje znaczenie, symbolikę i istotny zarys historyczno- językowy, dzień ten celebrowany jest w wielu zakątkach świata, również w Polsce. W naszej szkole świętowali go również uczniowie klas trzecich. Poznali oni historię Szmaragdowej Wyspy i jej patrona- Świętego Patryka. Otrzymali listy od legendarnego skrzata Leprechaun'a i stworzyli jego graficzny wizerunek. Zaznajomili się również z symboliką święta i słownictwem z nim związanym, a w końcu, z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem, uczestniczyli w grach językowych, finiszując tanecznym wyzwaniem przy stepie irlandzkiego tańca i dźwiękach muzyki celtyckiej.
33
Smaczna lekcja z ułamkami
Uczniowie klasy 4 na lekcji matematyki zaczęli swoją podróż po krainie ułamków -zwykłych, aby ta podróż była dla nich przyjemniejsza i ciekawsza zabrali ze sobą czekoladowo batonowe bilety. Za pomocą swoich kubków smakowych poznali pojęcie ułamka. Mogli sobie zjeść w czasie lekcji szóstą część batonika, czy trzy czwarte jabłka.
14
„Moja gmina – mój samorząd”
W dniu 29 marca 2023 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Gilowicach nasi uczniowie stanęli w szranki ze swoimi rówieśnikami ze szkół podstawowych naszej gminy. Spotkanie dotyczyło konkursu pt. MOJA GMINA – MÓJ SAMORZĄD”.
Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat samorządu terytorialnego wśród młodzieży. Grupy trzyosobowe zmierzyły się z zadaniami z zakresu wiedzy o środowisku lokalnym i znajomości struktur samorządowych.
W naszej reprezentacji znaleźli się Jasmina Rzewiczok- Al- Mobader, Emilia Adamczyk oraz Bartosz Sosna przygotowywani przez nauczycielkę WOS Magdalenę Grycz - Mocko. Wraz z drużyną na konkurs pojechali uczniowie z klas VIII aby dopingować swoje koleżanki i kolegę. Rywalizacja stała się dobrą zabawą oraz możliwością wymiany doświadczeń.
Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli II miejsce w konkursie. Gratulacje!!!
VIII Szkolne Dni Matematyki
„Matematyka jest miarą wszystkiego”
Pod takim hasłem w tym roku szkolnym odbywały się Dni Matematyki w naszej szkole. Dni Matematyki organizowane są w naszej szkole już od lat i są okazją do innego spojrzenia na matematyczne myślenie. Stwarzają sposobność łatwego przyswajania wiedzy podczas zabawy i korzystania z multimediów uatrakcyjniających naukę. Zaproszenie do zabawy i prezentacja uczniowskich prac szerszej społeczności szkolnej pozwala zaszczepić młodym ludziom chęć poznawania świata.
Celem ogólnym prowadzonych działań jest dostrzeganie przez uczniów piękna matematyki, rozwijanie i rozbudzanie w nich zainteresowań i talentów matematycznych oraz kształcenie umiejętności planowania i organizowania własnej pracy wraz z przyjmowaniem za nią odpowiedzialności.
W czasie obchodów szkolnych Dni Matematyki uczniowie wyznaczali liczbę Pi, wzięli udział w konkursie polegającym na podaniu jak największej ilości cyfr po przecinku w rozwinięciu dziesiętnym liczby PI.
Kolejny raz został pobity rekord szkoły Kinga Blacha z klasy V podała 65 cyfr po przecinku.
Uczniowie klas IV -VI podjęli wyzwanie polegające na zapisaniu liczb od 1-30 za pomocą działań matematycznych i cyfr 3, 1, 4. Na koniec klasy IV i V odgadły Tajemnicę Twierdzy Szyfrów w escap roomie.
39
Kiermasz Wielkanocny
Piękne, własnoręcznie wykonane przedmioty zwiastujące wiosnę oraz rozmaite ozdoby wielkanocne można było podziwiać i zakupić podczas Szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbywał się w dniach 27.03- 29.03w naszej szkole.
Od kilku tygodni uczniowie wykonywali ozdoby z nauczycielami w szkole a efektem prac były przepiękne , pisanki, kraszanki, stroiki, i inne wyroby związane ze świętami wielkanocnymi.
"Warsztat małego fotografa w 3B"
Fotografia jest z pewnością niezwykłym sposobem uchwycenia chwili życia. Czasem pięknej, wzruszającej, innym razem poruszającej w swym żalu, czy nostalgii. To właśnie wachlarz emocji- tych prawdziwych, czyni ją niezwykłą pamiątką rodzinnych albumów i pozwala zachować cenne wspomnienia. Uczniowie klasy 3b mięli okazję poznać historię jej powstawania i rozwoju, a co więcej doświadczyć sztuki fotografii w praktyce, przy wykorzystaniu sprzętu z #Laboratorium przyszłości, podczas klasowego warsztatu małego fotografa. Zaangażowania i emocji nie zabrakło, a przecież to właśnie one są najcenniejszym elementem każdego zdjęcia. :-)
13
Photon pilnuje skarbów
#laboratoriaprzyszlosci Skarby piątoklasistów są już bezpieczne, dzięki photonowi, którego nauczyli pilnować ważnych rzeczy. Z początku był nieco nieśmiały, ale udało się go oswoić.
-----------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------
GODZINY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ
6:30-16:00
szczegółowe informacje w zakładce dla rodziców
------------------------------------------------------------
"Gotowi na wiedzę"
Galeria zdjęć
brak danych