Aktualności szkolne

        • 100 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II
          • 100 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

          • 18 maja będziemy obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji w szkole miała się odbyć uroczysta akademia. Niestety z powodu trudnej sytuacji, świętowanie rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II zamieniliśmy na  następujące działania.

             

            – dla uczniów klas 1 – 3 –  Namaluj portret  Jana Pawła II  

            – dla uczniów klas 5 – 6 przygotuj Lapbook o Ojcu Świętym

            - dla uczniów klasy 7 – przygotuj wydanie specjalne lokalnej gazety poświęconej Janowi Pawłowi II

            - dla  uczniów klasy 7 - przygotuj prezentację o św. Janie Pawle II

            - dla uczniów klasy 4-8 - quiz  o św. Janie Pawle II

            - dla całej społeczności szkolnej –  „Jan Pawel II w naszych wspomnieniach” wystawa zawierające pamiątki ze spotkań z ojcem świętym lub krotką relację ze spotkania

             

        • Komunikat Wójta z dnia 13.05.2020 r.
          • Komunikat Wójta z dnia 13.05.2020 r.

          • Szanowni Państwo 

            Zwracam się z ogromną prośbą o zachowanie wszelkich środków ostrożności.

            Uważajcie na siebie i swoje rodziny.

            Epidemia koronawirusa wciąż trwa.

            Szybkiemu pogorszeniu ulega sytuacja epidemiczna w naszym Powiecie. Od kilku dni rząd realizuje pakiet odmrażania polskiej gospodarki, zniesiono wiele ograniczeń w życiu społecznym, ale pamiętajmy, aby nadal przestrzegać ustalonych zasad i stosować się do wszystkich zaleceń.

            Nie „usypiajmy” naszej czujności. Sytuacja epidemiologiczna na Śląsku niestety jest z dużą tendencją wzrostową.

            Na pewno sami zaobserwowaliście Państwo, że wielu z nas pomimo wielu apeli nie zachowuje bezwzględnej ostrożności.  Niestety są wśród nas mieszkańcy, którzy poruszają się bez maseczek. Jest też młodzież,  dzieci gromadzące  się w grupach. Dlatego bardzo proszę rodziców, aby zwrócili szczególną uwagę na to, jak postępują ich dzieci. Policja kontroluje systematycznie miejsca uczęszczane przez mieszkańców, ale bez Państwa pomocy, bez pilnowania dzieci i młodzieży, bez wzajemnej troski o siebie i innych wygranie  z koronawirusem będzie trudne.

             

            Dzisiaj potwierdzono dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 u kolejnej osoby. Pozostaje ona na chwilę obecną w izolacji domowej – leczenie domowe.

            Na podstawie danych otrzymanych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach (za pośrednictwem PCZK w Pszczynie) prezentujemy poniższe dane dotyczące gminy Miedźna – stan na 13.05.2020 r.:

            –      liczba osób poddanych kwarantannie domowej – 40,

            –      liczba osób pozostających w izolacji domowej – 3,

            –      liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni – 3.

             

            Z życzeniami zdrowia

            Jan Słoninka Wójt Gminy Miedźna

          • Sposób na ułamki

          • Klasa czwarta znalazła bardzo dobry sposob na zapamiętanie ułamków. Okazuje się , że może pomóc deska kuchenna lub układanka

          • Kalendarz zmian w szkołach i placówkach

          • Od poniedziałku, 18 maja br. uruchomione zostaną kolejne etapy stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół, wybranych placówek oświatowych, bezpośredniego prowadzenia zajęć specjalistycznych z dziećmi posiadającymi opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju i uczniami posiadającymi orzeczenie. Przywrócona zostanie również możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkolnictwie branżowym. W kolejnych tygodniach zostaną przywrócone zajęcia w klasach I-III szkoły podstawowej, umożliwiona zostanie realizacja praktyk zawodowych u pracodawców w klasach III technikum oraz prowadzenie w szkołach konsultacji dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i absolwentów szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do egzaminów, następnie dla uczniów wszystkich pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży.

          • Zasady korzystania z boisk ORLIK

          •  

            Kompleks boisk ORLIK w Miedźnej

            otwarty od 4.05.2020 r.

             

                           Zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia są ograniczenia  w ilości osób, które w jednym czasie mogą przebywać na obiekcie, jest to do 6 osób na boisku piłkarskim i 4 osoby na korcie tenisowym

            Odpowiedzi na ewentualne wątpliwości proszę śledzić na:
            https://www.gov.pl/.../odmrazanie-sportu--etap-od-4-maja-2020...

             

            Korzystających z Orlika obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:

            • zachowanie dystansu społecznego,
            • obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia do obiektu sportowego, natomiast przebywając na obiekcie nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
            • kompleks czynny w godzinach od 8.00-19.45
            • weryfikacja uczestników (należy dzień wcześniej zgłosić  do ZSP w Miedźnej chęć skorzystania z Orlika - telefonicznie 32 211 31 89 w godzinach od 7.00 – 15.00 w celu ujęcia w harmonogramie),
            • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie przeprowadzana przez pracowników ZSP w Miedźnej
            • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt (obowiązek posiadania własnych środków do dezynfekcji),
            • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego.
          • Kreatywnie na matematyce

          • Utrwalenie podstawowych  zależności między jednostkami objętości w klasie    piątej w  czasie zdalnego nauczania odbyło się w bardzo nietypowy sposób. Uczniowie pokazali  co zrobić by zapamiętać podstawowe zależności między jednostkami. Wykorzystali swoją kreatywność i zdolności artystyczne. Oto efekty ich pracy.

          • Matematyczny eksperyment

          • W trakcie lekcji matematyki (nawet zdalnych!) także można wykonać doświadczenia. Piątoklasiście zbadali zależność między litrem a decymetrem sześciennym, dzięki takim ćwiczeniom ta wiedza na pewno zostanie z nimi na dłużej.

          • Nasza pisarka

          • Dziś do szkoły dotarła przesyłka z nagrodą dla Amelii Folek z kl.VI, która zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim "Buntowniczki".Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!

          • Zabawa słowem

          •  Na jednej z lekcji wychowawczych klasa VIb  rozmawiała na temat: "Język jest obrazem naszego świata". Uczniowie  mówili na temat kultury języka i stwierdzili, że wystarczy poszerzyć granice języka i wtedy świat stanie się większy. W czasie tej lekcji omawialiśmy przysłowia oraz archaizmy. Oto  wyniki pracy uczniów.

        • "POMPKA CHALLENGE" - WYZWANIE I SZANSA NA OCENĘ
          • "POMPKA CHALLENGE" - WYZWANIE I SZANSA NA OCENĘ

          • Kiedyś był słynny "Ice Bucket Challenge" czyli polewanie się lodowatą wodą przed kamerką i wyznaczanie osoby do takiego samego zadania. No właśnie ... BYŁ.W dobie koronawirusa, kwarantanny i ogólnej izolacji w głowie zrodził się pomysł połączenia ćwiczeń fizycznych (to wymyślił nauczyciel) z "Ice Bucket Challenge" (to już wymyślił sam Oskar)Zabawa polega na tym, że nagrywamy filmik z prawidłowo wykonanymi pompkami (trzeba zrobić minimum tyle co poprzednik ale można dodać maksymalnie jedną więcej) i oblewamy się sporą ilością wody (niekoniecznie zimnej) Po zakończeniu zadania wyznaczamy kolejną osobę.Dla osób które wezmą udział w zadaniu i wykonają wszystko zgodnie z zasadami ocena 5 z wychowania fizycznego.Oczywiście w zabawie można wyznaczać również dziewczyny, które mogą wykonać pompki klasyczne lub damskie (z oparciem na kolanach) Reszta oczywiście bez zmian.Pamiętajcie również o tym, żeby do zadania wybrać odpowiednią porę dnia (kiedy jest najcieplej) w misce/wiadrze użyć cieplej wody i po zakończeniu szybko się przebrać.Nagrany filmik przesyłamy do nauczyciela wf`u przez platformę na której pracujemy, a ja publikuję na naszej stronce https://sksmiedzna.blogspot.com/   Zabawę rozpoczęli najstarsi, a kolejnym nominowanym został ... :) 

          • Komunikat Wójta na dzień 30.03.2020 r

          • Szanowni Państwo!

            Nasza gmina jest nadal bezpieczna

            i nie ma na dzień dzisiejszy zachorowań, 

             a wszystkie osoby wymagające odizolowania

            objęte są kwarantanną

            (aktualnie na terenie naszej gminy jest 19 osób w kwarantannie)

            Dziękuję za przestrzeganie kwarantanny i Państwa odpowiedzialność.

            Proszę jednocześnie o dalsze bezwzględne stosowanie zasad,

            o których mówią służby epidemiologiczne i  lekarze.


            Pamiętajmy jednocześnie, że kwarantanna oznacza całkowity,

            bezwzględny brak kontaktu z otoczeniem, brak wyjść z domu i wzajemnych wizyt.

            Jeśli mieliście Państwo jakikolwiek kontakt z osobą będącą potencjalnie zagrożoną zarażeniem koronawirusem lub w kwarantannie, koniecznie przyznajcie się do tego, nie idźcie do pracy, weźcie urlop. W ten sposób być może uchronicie siebie, najbliższych i innych od ewentualnego zarażenia, w tym: koleżanek i kolegów z pracy, sprzedawców w sklepach, lekarzy, pielęgniarek i wielu innych przypadkowych osób. Proszę o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa, dystansów odległości od siebie przy codziennej czynności wykonywanie zakupów. Stosujmy się do zaleceń sprzedawców. Ograniczmy wyjścia do minimum.

            Ponownie zapewniam Państwa, że wszystkie nasze gminne instytucje, które na co dzień opiekują się osobami starszymi, samotnymi i wymagającymi szczególnej pomocy ze względu na stan zdrowia, będą nadal robić wszystko, by zapewnić im opiekę na najwyższym poziomie.

            Ponawiam również prośbę, abyście Państwo w sposób szczególny zwracali uwagę na osoby w swoim otoczeniu potrzebujące wsparcia i pomocy! Niezwłocznie powiadomcie nas o tym! W aktualnej sytuacji taka pomoc i komunikacja jest nieoceniona!

             

            Z życzeniami zdrowia,

            Jan Słoninka Wójt Gminy Miedźna