Strona główna
Wydarzenia
List Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty
Narodowy Dzień Powstań Śląskich
20 czerwca obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Powstań Śląskich. Święto to zostało ustanowione przez Sejm i zatwierdzone przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Upamiętnia trzy powstania śląskie, które miały miejsce w 1919, 1920 i 1921 roku. Święto przypomina o powstaniach, dzięki którym część Górnego Śląska weszła ostatecznie w granice odrodzonej w 1918 roku Rzeczpospolitej. Walka o Śląsk nie była łatwa i zakończyła się dopiero w 1922 roku.
19 czerwca 1922 roku do Polski został przyłączony Górny Śląsk. 20 czerwca 1922 r. Wojsko Polskie pod dowództwem gen. Stanisława Szeptyckiego wkroczyło na Górny Śląsk. Tego dnia oddziały kawalerii przeszły od strony Szopienic w kilkukilometrowej defiladzie do rynku w Katowicach. Na szopienickim moście łączącym obszar plebiscytowy z terytorium Polski symbolicznie zerwano łańcuch, a witający tam polskie wojsko ks. Jan Kapica powiedział: „Jesteśmy wolni! Oto kajdany, które nas krępowały, już opadły. Za to niech będzie Bogu cześć i chwała”.
29 czerwca 1922r. do Pszczyny przybyło wojsko polskie pod dowództwem generała Szeptyckiego. W mieście odprawiono uroczystą mszę polową, a miejscowe władze i powstańcy uroczyście powitali wojsko. Odbyła się również defilada wojskowa, a po południu miała miejsce zabawa w plenerze.
W parku trampolin
12 czerwca dwie klasy 4 w ramach innowacji pedagogicznych oraz kilkanaście innych osób w nagrodę za całoroczną wzorową pracę na lekcjach wychowania fizycznego i reprezentowanie szkoły, udały się do Parku Trampolin Parabola w Czechowicach. Skakanie, wspinanie i salta angażujące absolutnie każdą część naszego ciała spowodowały spory wydatek energetyczny, który uzupełniliśmy lodami. Zabawy było co niemiara co widać na zdjęciach.
Wszystkim czwartoklasistom, reprezentantom szkoły w różnych dyscyplinach oraz zapaleńcom uczęszczającym na SKS`y na sali, orliku i basenie należą się ogromne brawa, gratulacje i podziękowania.
Zakończenie akcji „Szkoło Pomóż i Ty”
.
Brawo dla Wandzi Ulczak
Brawo dla Wandzi Ulczak z klasy pierwszej! Wygrała w powiecie pszczyńskim konkurs pięknego czytania organizowany przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie. Rywalizacja była ogromna. Wzięło udział 55 uczniów z powiatu, ale Wandzia zrobiła największe wrażenie! Wandziu, gratulujemy i jesteśmy jako cała społeczność szkolna z Ciebie bardzo dumni! Życzę dalszych sukcesów - wychowawczyni
.
Ogólnopolskie Wybory Czytelnicze
W naszej bibliotece szkolnej miało miejsce doniosłe wydarzenie: Ogólnopolskie Wybory Czytelnicze pod patronatem redakcji miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. To przedsięwzięcie miało na celu poznanie faktycznych preferencji czytelniczych uczniów. Pokazanie, że czytanie książek sprawia przyjemność oraz poznanie, które książki najchętniej czytają nasi uczniowie, nie koniecznie w naszej bibliotece. Czytelnicy chętnie włączyli się do akcji, wzbudziło to nich wiele pozytywnych emocji. Cieszyli się, że ich Młody głos ma udział w Wielkich Wyborach. Czytelnicy-wyborcy mogli wykazać trzy tytuły najciekawszych książkę, które czytali w ciągu ostatnich dwóch lat. Wszystkie głosy zostały policzone i przesłane do redakcji czasopisma. Lista najciekawszych książek będzie ogłoszona w czerwcu. Dziękuję wszystkim czytelnikom za zaangażowanie się w Ogólnopolskie Wybory Czytelnicze
17
Dzień dziecka w naszej szkole
W dniu 4 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Podczas pierwszej lekcji za biurkami w klasach IV- VIII zasiedli uczniowie starszych klas, którzy tego dnia mieli okazję samodzielnie przeprowadzić lekcje dla swoich kolegów i koleżanek. W tym dniu odwiedzili nas również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Miedźnej. Z pomocą przygotowanych scenek (przez młodych druhów- uczniów naszej szkoły) przeprowadzono pokaz dotyczący prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Mieliśmy również okazję zobaczyć i wypróbować profesjonalny sprzęt strażacki.
Podczas kolejnych zajęć uczniowie tworzyli „Płotek talentów” dotyczący pasji, zainteresowań, zdolności.
Obchody dnia dziecka zwieńczyło uczestnictwo w spektaklu teatralnym „ Bazyliszek”, przygotowanym przez uczniów klasy IVB. Nie zabrakło również słodkiego upominku na koniec dnia.
26
„Bazyliszkowa historia”
Klasa IVb przygotowała przedstawienie dla społeczności szkolnej. Kanwą tegoż przedstawienia była legenda o Bazyliszku i zmaganiach mieszkańców Warszawy aby go pokonać. Uczniowie przedstawienie wystawili z okazji Dnia Dziecka w naszej placówce. Sztuka się podobała, a dowodem na to była reakcja widowni, która owacjami skłoniła aktorów do bisu przedstawienia. Wielkie podziękowania ślę do p. Elżbiety Sitko, za ogromną pomoc w profesjonalnym przygotowaniu przedstawienia.
15
Integracyjne Zawody – Sport Dla Wszystkich
3 czerwca odbyły się w Woli 17 Integracyjne Zawody – Sport Dla Wszystkich czyli takie lokalne igrzyska, na których nie mogło zabraknąć również naszych reprezentantów w pokaźnej liczbie 48 osób. Było pływanie, konkurencje lekkoatletyczne oraz gry zespołowe, sporo emocji, niespodzianek, życiówek i worek medali. Ciężko wymieniać wszystkich dlatego zamieszczamy zdjęcie grupowe
Za reprezentowanie ZSP Miedźna, sportową rywalizację, przekraczanie własnych słabości i świetne wyniki wszystkim bez wyjątku należą się wielkie brawa i gratulacje.
Medaliści: LENA ZARĘBA, MILENA WUJEK, JAGODA WŁODARSKA, FOLEK MATEUSZ, WITOSZEK KAMIL, ALEKSANDRA TAN (2X) WRÓBEL ZUZANNA; KLIMALA PATRYCJA, KALINA DZIADEK, NYCZ ARTUR, BRAŃCZYK MAJA, TYMOTEUSZ FARUGA, CZERNIK KAROLINA, MALWINA WYGRABEK, ULCZAK FAUSTYNA, MILENA STALMACH, NATALIA WOJCIECH, KASIA MAZUR, WITOSZEK AMELIA, ZOSIA RYSZKA, NIKOLA KLENCZAR, PAULINA LOTAWIEC
6
Dzień Dziecka
Półkolonie
Podziękowanie
„Biblioteka – miejsce na czasie”
„Biblioteka – miejsce na czasie” to hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek. Nasza biblioteka zaprasza czytelników do obejrzenia wystawy połączonej z projekcją filmu pt. Historia książki. Na wystawie zgromadzono książki od początku istnienia biblioteki szkolnej przy szkole podstawowej. Są to wydania z lat 20. 40, 50 ubiegłego wieku i książki wydane współcześnie w różnych formach. Ponadto na tablicy umieszczona jest krótka historia pisma. Całości towarzyszą memy o książkach, bibliotekach czytelnictwie.
Uczennica kl.VI Justynka Baraniak otrzymuje wyróżnienie w konkursie Bibliomem. Gratulujemy!!!
1
„CZYTAMY rodzinne historie”
Czytelnicy klasy I przystąpili do programu pt. „CZYTAMY rodzinne historie” oraz konkursu z atrakcyjnymi nagrodami. Na uczestników czekają czytelnicze wyzwania, w których będzie im towarzyszyła książka Justyny Bednarek Wnuczka antykwariusza. Jest to Wyprawka Czytelnicza, którą pierwszoklasiści otrzymali tego roku szkolnego w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie będą mieli szansę lepiej zrozumieć historię swojej rodziny, to kim są, dzielić się z nimi pamięcią pokoleń. Dajemy im szansę przeżycia niezapomnianej przygody i odkrywania opowieści zamkniętych w szkatułce pełnej pamiątek.
2
„Szczepionki chronią pokolenia” to hasło minionego Europejskiego Tygodnia Szczepień
Szanowni Państwo,
Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że szczepienia to profilaktyka wielu chorób. Szczepienia ochronne uważane są za jedno z największych osiągnięć współczesnej medycyny. Szybko działają, ratują życie!
Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny zalecają wykonywanie szczepień u dzieci i młodzieży do 19 roku życia według kalendarza szczepień.
Więcej informacji w artykule https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/zaszczep-sie-na-zdrowie
Uwaga! Kleszcze!
Wzmaga się aktywność kleszczy
Szanowni Państwo,
pierwsze osobniki kleszczy stają się aktywne już na przełomie lutego i marca. Kleszcz może mieć wielkość główki od szpilki, ale po najedzeniu się zwiększa swój rozmiar wielokrotnie. Czeka na żywiciela na krzewach, w trawie, w miejscach wilgotnych. Ich ukąszenie choć bezbolesne, może wiązać się z ryzykiem zakażenia chorobami odkleszczowymi.
Nieleczona borelioza może prowadzić do wielu groźnych powikłań
Więcej w zakładce dla rodziców- opieka medyczna
Majowe święta
Na pewno zastanawiacie się dlaczego Polska przygotowuje się do tak długiego weekendu? Spędziliśmy bardzo dużo czasu w bibliotece, ale opłacało się już wszystko wiemy. Maj to niezwykły miesiąc, mnóstwo w nim świąt i rozmaitych rocznic… Tymi słowami uczniowie klasy siódmej rozpoczęli uroczystą akademię z okazji zbliżających się świąt majowych. Poruszyli temat Święta Pracy, Święta Flagi Państwowej, Konstytucji III Maja, III Powstania Śląskiego i 20 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. W bardzo przystępny sposób przedstawili historię tych świąt i jak bardzo ważne były i są dla naszego kraju. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem oglądali przedstawienie i jak sami stwierdzili z dumą, że cieszą, że są Polakami.
23
-----------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------
GODZINY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ
6:30-16:00
szczegółowe informacje w zakładce dla rodziców
------------------------------------------------------------
"Gotowi na wiedzę"
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych