• Bajka Pana Kleksa

• 25 kwietnia uczniowie klasy 2 i 3a wybrali się do Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Dzieci zostały powitane przez uczniów samego Pana Ambrożego Kleksa i.... powiadomione o tajemniczym zaginięciu cennych przedmiotów. Wedrując po różnych częściach tej bajkowej krainy, nasi uczniowie musieli rozwiązywać różne zagadki, wykazać się odwagą, sprytem i sprawnością fizyczną. Wszyscy świetnie się bawili i wspaniale spędzili czas 🙂

• Photony

• #laboratoriaprzyszlosci Sympatyczne roboty Photony 🤖🤖skradły serca naszych uczniów. Tym razem czwartoklasiści mieli okazję sprawdzić ich wszystkie funkcje

• Konkurs mitologiczny

• Konkurs mitologiczny GBP. W dniu wczorajszym drużyna naszej szkoły wzięła udział w literackim konkursie mitologicznym "Hellada". Uczniowie: Bartek, Marta, Natalia Zuzia zajęli 2 miejsce. Gratulacje!

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę makulatury.

Pieniądze ze sprzedaży makulatury przeznaczone zostaną na cele szkolne.

• Dzień Ziemi

• Święto naszej planety corocznie obchodzone jest 22 kwietnia. Celem tego święta jest promowanie postaw w społeczeństwie i budowanie odpowiedzialności za naszą planetę.

Jest to najbardziej ekologiczne święto w którego obchody włączyła się również nasza szkoła. Ściany naszych korytarzy ozdobiły plakaty tematyczne przypominające nam jak ważne są dla nas losy naszej Matki Ziemi. W ramach obchodów Dnia Ziemi szkoła włączyła się również do Ogólnopolskiej akcji #Sprzątamy dla Polski. Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki i worki wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy, promując swoją postawą proekologiczne zachowania.

• Sukces Błażeja, Tymoteusza i Jakuba

• Miło nam poinformować, że nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"! Jakub Olejarczyk z 3a zajął I miejsce, Błażej Stalmach z klasy 2 oraz Tymoteusz Faruga z kl. 3b uzyskali wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów 🙂Brawo!!👏

• Miedźna pamięta

• Dziś uczniowie klasy 1a jako uczestnicy projektu "Miedźna pamięta" poznali ślaski strój regionalny i jego elementy.Rozpoznali także sprzęty,będące wyposażeniem szkolnego kącika regionalnego.W ten sposób nieobce stały się dla Nich terminy:przeszłość, historia i pamięć. S.N.

• ZŁOTE CHŁOPAKI CZYLI GMINNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ

•  W dniu 12 kwietnia panowie z klas 4-6 stawili się po świątecznym obżarstwie na Gminnych Zawodach Piłki Nożnej. Nikt przez te kilka dni nie nabawił się nadwagi, a rodzinne siedzenie przy stole wpłynęło pozytywnie nie tylko na formę fizyczną ale również pozytywnie nastroiło zawodników do rywalizacji.

Można by pisać długo, pięknie i z polotem ale to zostawmy polonistom. Na murawie orlika był po prostu ogień. Emocje większe niż na reprezentacji bo tutaj było wszystko - walka, poprzeczki, faule, kontuzja i niespodziewane zwroty akcji czyli kwintesencja zawodów w szkole podstawowej. Wszystkie te elementy zostały odpowiednio zmieszane i wyszło co wyszło czyli pierwsze miejsce w Gminnych Zawodach Piłki Nożnej. Już niebawem drużyna z naszej szkoły będzie reprezentować Gminę Miedźna na zawodach powiatowych.

W sumie panowie zdobyli 6 bramek a stracili 2.

Szkołę dzielnie reprezentowali: CHROBOK PAWEŁ, BARTŁOMIEJ SOSNA, FOLEK MATEUSZ, FARUGA MICHAŁ, SZYMON WUJEK, ŚMIEJA BŁAŻEJ, KACPER WITOSZEK, HUBERT STALMACH i NYCZ ARTUR

Brawo Panowie

• „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”

• Wyobraźnia nie zna granic. Uczniowie klasy 4 są tego najlepszym dowodem. Podczas omawiania lektury „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki wykonali wspaniałe projekty tytułowego magicznego przedmiotu. Zredagowali również opisy swojego krzesła, uwzględniając jednocześnie jego magiczną moc. Justyna Madejska

• Dzień Nowych Technologii

• Uwaga, uwaga 05.04 doszło do niebywałego wydarzenia! Szkołę w Miedźnej odwiedził Mikołaj Kopernik 😉. Jego wizyta związana była z obchodami Dnia Nowych Technologii, podczas którego uczniowie zapoznali się z sylwetkami najwybitniejszych polskich naukowców, a także sami wczuli się w rolę wynalazców i...stworzyli naprawdę niezwykłe dzieła: śmieciozbieracza, eko-słonia, kurę znosząca złote jajka, sprawdzili, czy z ziemniaków i cytryn można wyprodukować prąd, skonstruowali nowoczesny komputer, samoładującą się zmywarkę, nowatorski aparat fotograficzny, robota-kelnera, zaprojektowali kompaktowy, obrotowy parking samochodowy oraz wykorzystując własności przewodnictwa elektrycznego wprawili obrączkę w ruch. Po omówieniu swoich wynalazków, młodzi konstruktorzy, mieli okazję zapoznać się z ekspozycją "interaktywnego", miedźniańskiego Muzemu Technologii 😉

• Leporello - harmonijne podsumowanie pracy z lekturą.

• Klasa piąta przygotowała książki - harmonijki w których zamieściła informacje i ciekawostki o zwycięskich bohaterach Narni: Zuzannie, Łucji, Piotrze i Edmundzie. Baśniowe motywy "Opowieści z Narni' na długo zapadną nam w pamięć, a pamiątka po tym pięknym spotkaniu zostanie książeczka leporello.

• Urodziny Andersena

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest w dniu urodzin znanego, duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena- 2 kwietnia .Tegoroczne święto przypadło na niedzielę, dlatego w naszej szkole ten szczególny dzień uczciliśmy w piątek - 31marca. Piątoklasiści przygotowali się do tego wydarzenia podczas zajęć rozwijających z języka polskiego oraz w ramach spotkań w bibliotece szkolnej. W pierwszej części spektaklu dzieci zaprezentowały sylwetkę pisarza oraz przybliżyły jego twórczość, druga część była historią życia ubogiej dziewczynki, żyjącej w XIX wieku, na motywach noweli "Katarynka". Przedstawienie urozmaicili czwartoklasiści, którzy przebrali się z bohaterów bajek wielkiego pisarza. Widzami w naszym szkolnym teatrze byli zaproszeni uczniowie klas młodszych, którzy żywo reagowali na to, co przedstawili młodzi aktorzy.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie !